Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Bramy garażowe rolowane

Brama garażowa rolowana stanowi alternatywę dla modeli panelowych oraz bram skrzydłowych wahadłowych. Wśród wszystkich trzech typów konstrukcji wyróżnia się tym, że zajmuje najmniej miejsca przed garażem oraz w jego wnętrzu. Montaż wymaga jednak wykorzystania przestrzeni w górnej części światła wjazdu. Dlatego też nadaje się wyłącznie do tych garaży, w których krawędź otworu wjazdowego znajduje się blisko sufitu, znacznie powyżej dachu wjeżdżającego auta.

Bramy garażowe rolowane konstrukcją, zasadą działania i wyglądem przypominają zewnętrzne rolety okienne. Dlatego, odpowiednio dobrane stworzą z nimi estetyczną całość, stanowiąc dopełnienie aranżacji budynku. Są też bardzo funkcjonalne, a dzięki możliwości sterowania elektronicznego, gwarantują wysoki komfort obsługi. Za pomocą pilota może je otwierać lub zamykać z wnętrza pojazdu, bez konieczności przebywania na deszczu czy zimnym powietrzu. Jeszcze większy komfort zapewnia brama rolowana z drzwiami, która umożliwia wchodzenie i wychodzenie z garażu bez potrzeby otwierania całego skrzydła.

Charakterystyka bram rolowanych

Brama garażowa rolowanaGaraże są budynkami o różnej wielkości i wysokości. Często stanowią integralną część domu mieszkalnego, który w znacznym stopniu ogranicza kubaturę wnętrza. W innych przypadkach budynki garażowe są stawiane na ostatnim wygospodarowanym skrawku działki, niekiedy bardzo blisko ogrodzenia, z niewielką przestrzenią pozostawioną na wjazd i manewrowanie autem. Właśnie w takich miejscach sprawdzą się bramy garażowe rolowane. Cena takich konstrukcji jest wyższa, niż w przypadku bram panelowych czy wahadłowych. Są one jednak znacznie praktyczniejsze w małych garażach.

Konstrukcja bramy rolowanej jest taka sama, jak w przypadku żaluzji. W górnej części wejścia montuje się specjalną kasetę, wewnątrz której znajduje się rolka. Skrzydło bramy jest skonstruowane z poprzecznych lameli, połączonych ze sobą elastycznymi przejściami. Dzięki temu podczas otwierania mechanizm wciąga skrzydło do kasety i nawija je na rolkę. Otwarte skrzydło jest całkowicie ukryte, a jedynym widocznym elementem jest kaseta nad wjazdem.

Drzwi garażowe rolowane nie wymagają prowadnic, co w znacznym stopniu skraca czas ich montażu. Prowadnice oraz otwarte skrzydło nie zajmują też przestrzeni pod sufitem. Jest to szczególnie korzystne w niskich pomieszczeniach, przy wysokich samochodach lub tam, gdzie garaż służy też jako pomieszczenie gospodarcze do składowania różnych przedmiotów na regałach. Czym jeszcze wyróżnia się brama garażowa rolowana? Cena oferowanych przez nas modeli marki Krispol z pewnością należy do bardzo atrakcyjnych i z pewnością jest adekwatna do wysokiej jakości.

Wybierz typ bramy na potrzeby swojej inwestycji:

Brama garażowa rolowana – zalety

Brama roletowa czy brama żaluzjowa Krispol, których wiele mamy w ofercie, ma wiele zalet. Dzięki nim jest doskonałym wyborem zarówno do mniejszych, jak i do dużych garaży. Wśród jej najważniejszych atutów można wymienić:

  • komfort korzystania z garażu dzięki możliwości otwierania automatycznego z wnętrza auta lub pomieszczenia,
  • łatwą obsługę, jaką zapewnia pełna automatyzacja bramy,
  • możliwość dopasowania wzoru i formy do kolorystyki i kształtu żaluzji okiennych,
  • funkcjonalność, również dzięki wyborowi rozwiązań takich jak brama rolowana z drzwiami,
  • trwałość materiałów potwierdzoną pięcioletnią gwarancją,
  • energooszczędność, związaną z doskonałym sposobem izolowania bramy, ograniczającym odpływanie ciepła z wnętrza budynku,
  • bogaty wybór kolorów i wzorów,
  • bezpieczeństwo użytkowania dzięki zastosowaniu napędów o mocy optymalnie dopasowanej do masy bramy.

Jako jedną z licznych zalet bram rolowanych Krispol można wymienić technologię ich wykonania. Lamele z lekkiego aluminium są wypełniane pianką poliuretanową, która z jednej strony zwiększa odporność na odkształcenia materiału, a z drugiej – jest skutecznym materiałem termoizolacyjnym. Dodatkowo skrzydło jest wyposażone w uszczelki szczotkowe i uszczelkę dolną. Jeśli interesuje Cię brama rolowana, cennik modeli Krispol udostępniamy w naszej firmie.