Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Okna i drzwi przesuwne PVC i ALU

Energooszczędne drzwi tarasowe lub balkonowe sprawią, że będziesz mógł rozkoszować się widokiem na swój ogród, nie martwiąc się przy tym o rachunki za ogrzewanie. Ponadto, dzięki specjalnym rozwiązaniom, zwiększą bezpieczeństwo domowników, zapewniając ochronę przed włamaniem.

W ofercie posiadamy okna i drzwi przesuwne marki Schüco oraz Yawal, które wyróżniają się znakomitymi parametrami i ergonomią.

Systemy przesuwne Schüco

Systemy przesuwne Schüco zapewniają idealną kombinację parametrów i funkcji. Podczas ich projektowania, architekci kładli szczególny nacisk na takie aspekty jak: design, elastyczność, komfort oraz technologia. Niezależnie od tego, czy wybierzesz drzwi podnoszono-przesuwne czy uchylno-przesuwne, wszystkie te systemy oferują perfekcyjną kombinację wysokiego komfortu obsługi, izolacyjności cieplnej, bezpieczeństwa i nowoczesnego wyglądu.

Wąskie powierzchnie czołowe profili umożliwiają realizację dużych przeszkleń, zapewniających maksymalny dostęp światła. Drzwi i okna przesuwne  oferują szeroki wachlarz wyposażenia i możliwości wykonania, dzięki czemu spełniają wszystkie wymagania budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego.

System przesuwny Schüco LivingSlide

Nowoczesny system podnoszono-przesuwny Schüco LivIngSlide ze skrzydłami o głębokości zabudowy 82 mm jest pod względem wymiarowym kompatybilny z systemem Schüco LivIng.

Dzięki temu możliwy jest dostęp do szerokiej gamy profili dodatkowych, między innymi listew przyszybowych i akcesoriów szklenia. Ujednolicenie wymiarów systemowych zapewnia łatwe i elastyczne planowanie i wykonywanie drzwi przesuwnych o różnych parametrach.

Ponadto znacząca redukcja liczby elementów zmniejsza nakład pracy i zaangażowanie kapitałowe związane z magazynowaniem.

Nowy system podnoszono-przesuwny oferuje także szereg korzyści konstrukcyjnych, takich jak na przykład wzmocnienie skrzydła zamkniętym kształtownikiem stalowym o przekroju prostokątnym. Znacznie zwiększa stabilność konstrukcji i pozwala na wykonywanie dużych elementów o masie skrzydła do 400 kg.

System przesuwny Schuco LivingSlide

System przesuwny Schüco EasySlide

Drzwi przesuwne Schüco EasySlide zapewniają podwyższony komfort użytkowania pomieszczeń mieszkalnych. Niski współczynnik przenikania ciepła sprawia, że wnętrze budynku utrzymuje przyjemną temperaturę, co przekłada się nie tylko na komfort domowników, ale też zdecydowanie niższe opłaty za ogrzewanie.

Dzięki drzwiom przesuwnym Schüco EasySlide, dom praktycznie „dopasowuje się” do temperatury panującej za oknem. Ponadto unikalna konstrukcja drzwi gwarantuje podwyższoną ochronę przeciwwłamaniową.

Drzwi Schüco są dostępne w wielu różnych wariantach zarówno konstrukcyjnych, jak i kolorystycznych. Łatwo można je dopasować do bryły budynku.

 System przesuwny Schüco EasySlide

System Schüco CT70 PSK (HKS, Patio)

Schüco Corona CT70 PSK (PASK) to rozwiązanie łączące zalety drzwi przesuwnych z dodatkową możliwością uchylania skrzydeł. W momencie otwierania, skrzydła zawieszone na rolkach łożyskowanych na kulkach, delikatnie wysuwają się z ramy i są przesuwane równolegle do ściany na sąsiednie przeszklenia stałe w lewo lub w prawo. Dzięki temu pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca wewnątrz pomieszczenia.

Proponowane drzwi przesuwne Schüco Corona CT70 PSK zwiększają dopływ świata, a także chronią wnętrza przed negatywnymi wpływami otoczenia. Niezawodny system z dwoma poziomami uszczelnień na całym obwodzie zapewnia całkowitą ochronę przed wiatrem, zimnem czy hałasem.

Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości uszczelek EPDM, drzwi ze standardową szybą Ug= 1,1 W/m2K uzyskują w klasie drzwi przesuwnych znakomite parametry szczelności na wodę opadową i przenikalności cieplnej na poziomie Uw= 1,4 W/m2K.

Z kolei optymalną stabilność i sztywność drzwi zapewnia zwiększona głębokość zabudowy 70 mm oraz solidne obwodowe wzmocnienia stalowe. Schüco Corona zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ okucia mocno przykręcone do stali są przeszkodą bardzo trudną do pokonania. System może osiągać klasę antywłamaniową do WK2 włącznie.

Schüco CT70 PSK (HKS , Patio)

Systemy przesuwne Yawal

Firma Yawal oferuje przyjazne dla środowiska i energooszczędne systemy drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych. Są to produkty zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania, dlatego do ich produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości materiały oraz innowacyjna technologia.

Drzwi przesuwne Yawal bazują na aluminiowych profilach oraz szerokich przeszkleniach, które zapewniają optymalny dopływ światła.

System przesuwny Yawal DP 180

System drzwi podnoszono-przesuwnych Yawal to rozwiązanie stworzone z myślą o Twoim komforcie oraz oszczędnościach. Budowa systemu DP 180 pozwala na znaczne obniżenie strat energii cieplnej, tym samym zapewniając ochronę przed zimnem, wiatrem, opadami atmosferycznymi, a także nadmiernym nasłonecznieniem.

Szerokość i wysokość skrzydła drzwi może osiągać nawet do 3300 mm przy ciężarze dochodzącym do 440 kg. Duże przeszklenia, które są mocowane za pomocą aluminiowych profili, nadają każdej konstrukcji lekkości.

Drzwi tarasowe, mimo swej przejrzystości, stanowią skuteczną ochronę przed zimnem, wiatrem, deszczem oraz słońcem. System DP180 charakteryzuje się uniwersalnością. Można go stosować w obiektach budownictwa mieszkaniowego i budynkach użyteczności publicznej.

System przesuwny Yawal DP 180

Okna tarasowe i balkonowe

Taras traktowany jest jak drugi salon, ponieważ domownicy bardzo często z niego korzystają. Podczas projektowania domu, należy zwrócić szczególną uwagę na okna tarasowe, które powinny zapewniać łatwe przechodzenie z jednej przestrzeni do drugiej.

Jeszcze do niedawna, w sprzedaży dominowały okna balkonowe rozwieralne, prawdopodobnie dlatego, że były najtańsze i na rynku praktycznie nie było innych rozwiązań.

Tego typu drzwi mają jednak dość sporo wad, do których należy zaliczyć choćby samoczynne zamykanie się. Dlatego klienci coraz częściej decydują się na bardziej innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Obecnie, oprócz drzwi rozwieralnych, dostępne są między innymi drzwi podnoszono-przesuwne, które mają oznaczenia HST lub HKS.  W tego typu oknach balkonowych po naciśnięciu klamki, skrzydła lekko się podnoszą, a następnie są przesuwane w prawo lub w lewo.

Najczęściej poruszają się po prowadnicy, która jest zamontowana od wewnętrznej strony budynku. Okna tarasowe HST mogą być otwierane ręcznie lub przy użyciu elektrycznego, zamaskowanego układu napędowego.

Drzwi tarasowe PSK

Innym, coraz częściej wybieranym przez klientów rozwiązaniem, są drzwi tarasowe uchylno-przesuwne oznaczane skrótem PSK. Po przekręceniu klamki, skrzydło uchyla się do przodu i wysuwa z ramy. Następnie można je przesunąć w bok po prowadnicy, która jest zamontowana z boku ościeżnicy.

System uchylno-przesuwny stanowi bardzo dobrą kombinację drzwi oraz okien tarasowych. Umożliwia szybką wymianę powietrza i regulowanie jego dopływu. Zapewnia również skuteczną ochronę przed deszczem, wiatrem oraz innymi czynnikami atmosferycznymi.

W zależności od wybranego modelu drzwi przesuwnych, mogą być one wyposażone w dodatkowe rozwiązania ułatwiające zamykanie i otwieranie okien tarasowych, a także poprawiające komfort użytkowania.

Wypełnij i wyślij krótki formularz, a my oddzwonimy.

    O co chcesz spytać?
    Wczytaj plik (opcjonalnie):