Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Parapety wewnętrzne

Parapet wewnętrzny wygląda podobnie, jak jego zewnętrzny odpowiednik, jednak pełni znacznie więcej funkcji. Poza dekoracyjnym dopełnieniem okien, odgrywa znaczącą rolę w procesie ogrzewania, wietrzenia i utrzymania czystości. Jest także istotnym elementem aranżacji i wygodną półką na dekoracje. Różnorodność parapetów wewnętrznych w naszej ofercie pozwala bezbłędnie dobrać modele odpowiednie do wnętrza domu.

Funkcje parapetów wewnętrznych

Odpowiednio dobrany parapet przy otwartym oknie chroni wnętrze pokoju przed zacinającym deszczem czy nawiewanym kurzem. Natomiast ciepło emitowane przez umieszczony pod nim grzejnik przyjmuje odpowiedni kierunek, zapewniając optymalną temperaturę w całym pomieszczeniu. W efekcie straty energii są minimalne, a dywan pozostaje suchy i czysty.

Nowoczesne parapety wewnętrzne coraz częściej są też wykorzystywane jako element zabudowy. Doskonale sprawdzają się jako wygodna półka na kwiaty, zioła czy dekoracje, a nawet są adaptowane na potrzeby siedziska czy schowka na książki. Możliwości niemal nieograniczonej aranżacji wnęki okiennej są też zasługą ogromnej różnorodności parapetów wewnętrznych.

Parapety w naszej ofercie

Firma Mielczarek specjalizuje się w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów stolarki okiennej, w których nie może też zabraknąć parapetów. Ze względu na różnorodność aranżacji wnętrz pojawia się też zapotrzebowanie na rozmaite wzory tych elementów wykończenia okien. Dlatego, w odpowiedzi na te potrzeby, projektujemy i wykonujemy parapety z różnych materiałów i w wielu wariantach kolorystycznych. Oferujemy parapety z konglomeratu, PCV oraz parapety marmurowe. Cena poszczególnych modeli jest zróżnicowana. Pozwala to nie tylko na wybór odpowiedniego wzoru, ale też dostosowanie go do możliwości portfela.

Parapety z konglomeratu

Konglomerat jest nowoczesnym materiałem, który stanowi kompromis pomiędzy naturalnym kamieniem, a niską ceną i trwałością. Powstaje on w wyniku mieszania kruszywa skalnego z odpowiednim spoiwem, którym zazwyczaj jest żywica poliestrowa. W ten sposób zachowuje on walory estetyczne kamienia, a jednocześnie jest od niego trwalszy, bardziej funkcjonalny i tańszy.

Zastosowanie żywicy sprawia, że parapety wewnętrzne z konglomeratu są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie wycierają się i nie wykruszają. Doskonale też znoszą wysokie temperatury, kontakt z wilgocią i promieniami UV. Konglomerat jest łatwy w obróbce, co pozwala na tworzenie dowolnych kształtów. Idealnie komponuje się zarówno z oknami PCV, drewnianymi, jak i aluminiowymi.

Parapety z konglomeratu najwyższej jakości

Oferowane przez nas parapety z konglomeratu czyli kamienia syntetycznego poprawią wygląd każdego wnętrza, w którym się znajdą. Są bardzo estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne i trwałe. Charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia i zarysowania. Są również odporne na działanie wysokich temperatur. Parapet z konglomeratu doskonale sprawdzi się zarówno z oknami PVC, jak również oknami drewnianymi i wykonanymi z aluminium.

  • Bardzo estetyczne, poprawiają wygląd każdego wnętrza.
  • Przeznaczony do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium.
  • Konglomerat jest materiałem składającym się z wyselekcjonowanych łupków z kamienia naturalnego stanowiącego 95% masy oraz żywicy poliestrowej w charakterze spoiwa.
  • Ze względu na różnice w strukturze materiału konglomeraty drobnoziarniste w stosunku do gruboziarnistych mają trzykrotnie mniejszą nasiąkliwość (absorpcję wody), dwukrotnie większą wytrzymałość na zginanie, o ok. 30% większą wytrzymałość na ściskanie.

Wzory i kolory parapetów z konglomeratu

Parapety z płyty MDF

Płyta MDF jest materiałem, który ze względu na swoje właściwości nie sprawdzi się w roli parapetów zewnętrznych, Doskonale jednak zdaje egzamin w we wnętrzu domu, jako dopełnienie stolarki okiennej oraz wystroju wnętrz. Cechą charakterystyczną tego materiału jest możliwość wykończenia w stylu imitującym naturalne, lite drewno lub kamień. Pozwala to na bezproblemowe  dopasowanie parapetu do wzornictwa mebli, paneli podłogowych, zabudowy grzejnika czy boazerii.

Parapety wewnętrzne MAGURA są wytrzymałe i łatwe w montażu. Natomiast ich ogromna różnorodność kolorystyczna sprawia, że doskonale wpasowują się zarówno w nowoczesne, jak i w stylowe aranżacje wnętrz.

Duża różnorodność oklein pozwoli Państwu na dobór parapetów nie tylko do koloru ramy okiennej, ale np. do koloru paneli podłogowych, ścian, rolet.

Parapety z MDF MAGURA

Parapety z MDF MAGURA

Parapety komorowe PCV

Alternatywą dla modeli z konglomeratu i płyty MDF są wyjątkowo praktyczne warianty z tworzyw sztucznych. Parapet wewnętrzny PCV jest wykonany techniką komorową, która wzmacnia jego strukturę i gwarantuje znacznie większą wytrzymałość. Polichlorek winylu jest elastyczny i nie pęka przy dużym nacisku. Jest też odporny na środki czyszczące, wilgoć i szeroki zakres temperatur. Parapety wewnętrzne z tego materiału są dostępne w szerokiej gamie kolorów, także w wersji laminowanej wysokiej jakości okleinami PVC i laminatami CPL.

Parapety komorowe PCV

Parapety komorowe PCV

  • Przeznaczony do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium, Dzięki najszerszej na rynku palecie oklein doskonale komponuje się ze wszystkimi rodzajami i kolorami okien.
  • Rdzeń wykonany z wysoko udarowego polichlorku winylu, laminowany wysokiej jakości okleinami PVC i laminatami CPL, zabezpieczony do transportu i montażu folią ochronną. – Szeroka paleta kolorów umożliwi dobranie odpowiedniego dekoru do każdego wnętrza.
  • Największy wybór kolorów i szerokości, dowolna długość, wykończenia boczne w kolorze parapetu oraz wysoka jakość poparta wieloletnim doświadczeniem w produkcji wyrobów z PVC to cechy, które czynią nasz produkt wyjątkowym.

Piękne wykończenie każdego okna

Wybór odpowiedniego parapetu wewnętrznego pozwoli na stworzenie harmonijnej całości nie tylko z oknem, ale również z wystrojem całego wnętrza. Oferowane przez nas modele są eleganckie, starannie wykończone i trwałe. Dlatego bez względu na wariant zawsze będą tworzyć piękne wykończenie każdego okna. Jeśli interesują Cię nasze parapety wewnętrzne? Cena poszczególnych modeli z pewnością pomoże Ci w dokonaniu wyboru.