Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Okna

Współczesne okna to wyśrubowane parametry izolacji cieplnej, akustycznej oraz zaawansowane zabezpieczenia antywłamaniowe. Ponadto producenci nowoczesnych okien PCV czy aluminiowych starają się, aby stolarka okienna wyróżniała się atrakcyjnym designem i stanowiła dodatkowy element aranżacji fasady budynku. Okna energooszczędne znacząco obniżają koszty ogrzewania, eliminując mostki termiczne, a także gwarantują wymianę powietrza między wnętrzem, a zewnętrzem budynku, zmniejszając ryzyko gromadzenia wilgoci.

Okna są także bezpieczne w użytkowaniu, wykonane są z wysokiej jakości elementów, które gwarantują ich niezawodność na wiele lat.

Okna PVC

wersja 2 i 3 szybowa , przenikalność okien w zakresie 1,0 – 1,4 W/m2K*
Zobacz wszystkie modele okien PCV

Okna aluminiowe

spełniają kompleksowe wymagania. Maksymalna ochrona cieplna
Zobacz wszystkie modele okien aluminiowych

Systemy przesuwne

Innowacyjne systemy podnoszono-przesuwne. Wzmocnione skrzydła, doskonałe parametry
Zobacz wszystkie modele drzwi tarasowych przesuwnych

Fasady aluminiowe i ogrody zimowe

System fasadowy umożliwia projektowanie i wykonywanie lekkich ścian osłonowych słupowo-ryglowych.
Zobacz nowoczesne systemy fasad aluminiowych

Okna PVC

wersja 2 i 3 szybowa , przenikalność okien w zakresie 1,0 – 1,4 W/m2K*
Zobacz wszystkie modele okien PCV

Okna aluminiowe

spełniają kompleksowe wymagania. Maksymalna ochrona cieplna
Zobacz wszystkie modele okien aluminiowych

Systemy przesuwne

Innowacyjne systemy podnoszono-przesuwne. Wzmocnione skrzydła, doskonałe parametry
Zobacz wszystkie modele drzwi tarasowych przesuwnych

Fasady aluminiowe i ogrody zimowe

System fasadowy umożliwia projektowanie i wykonywanie lekkich ścian osłonowych słupowo-ryglowych.
Zobacz nowoczesne systemy fasad aluminiowych
Drzwi zewnętrzne
Okna tarasowe i przesuwne
Akcesoria do okien
Rolety wewnętrzne
Rolety zewnętrzne
Fasady aluminiowe

Okna nowe budownictwo

Budowa nowego domu wymaga starannego doboru materiałów i elementów wykończeniowych. Jest to bowiem inwestycja na wiele lat, która ma zapewnić komfort i zaspokajać potrzeby mieszkańców. Stolarka okienna odgrywa w domach znaczącą rolę, gdyż chroni dom przed utratą ciepła i dostarczać poczucie bezpieczeństwa. Dlatego musi mieć wysoką trwałość i odporność na czynniki środowiskowe, a także być estetyczna i komfortowa eksploatacji.

SCHÜCO LIVING MD

Schüco LivIng to system okienny nowej generacji oparty na technologii Twin. Charakteryzuje się prostym, uniwersalnym designem oraz bardzo dobrą efektywnością energetyczną. Jest to system 7-komorowy o głębokości zabudowy 82 mm ze stalowymi wzmocnieniami.

Elementami wyposażenia są też zgrzewalne uszczelki EPDM: przylgowa (AS) i środkowa (MD). Do wyboru są trzy kontury skrzydeł: Classic, Rondo i Viva, wiele wariantów profili przyłączeniowych oraz bogaty pakiet kolorów, w tym również unikatowe powierzchnie metalizowane Schüco AutomotiveFinish i nakładki aluminiowe Schüco TopAlu.

SCHÜCO LIVING MD

DRZWI PRZESUWNE NISKO-PROGOWE SCHÜCO LIVINGSLIDE

Schüco LivIngSlide to innowacyjne drzwi podnoszono-przesuwne, charakteryzujące się nowoczesnym wzornictwem i wysoką funkcjonalnością. Doskonale komponują się z siedmiokomorowymi oknami Schüco LivIng, co wynika z identycznej głębokości zabudowy 82 mm. System może być indywidualizowany dzięki szerokiej gamie listew przyszybowych, akcesoriów szklenia i innych profili dodatkowych.

Do zalet systemu zalicza się też wzmocnienie skrzydła zamkniętym prostokątnym kształtownikiem ze stali, co pozwala na montaż drzwi nawet o masie 400 kg. Inne atuty, to termozgrzewalne uszczelki przyszybowe z EPDM, wsporniki centrująco-mocujące zabezpieczające wózki jezdne przed pochyleniem oraz kilkupoziomowe uszczelnienie obwodowe.

Schüco HS LivingSlide

DRZWI UCHYLNO-PRZESUWNE PSK SCHÜCO CT70 PSK

SCHÜCO CT70 PASK to drzwi tarasowe lub balkonowe uchylno-przesuwne. Dzięki głębokości zabudowy 70 mm skutecznie chronią wnętrze domu przed zimnem, przeciągami i hałasem. Specjalna konstrukcja umożliwia ich otwieranie zarówno przesuwnie, jak i uchylnie. Obie metody nie wymagają dużej ilości miejsca w sąsiedztwie drzwi.

System wyposażono w wysokiej jakości uszczelki EPDM i szybę Ug= 1,1 W/m2K, dzięki którym uzyskują parametry szczelności na wodę opadową i przenikalności cieplnej na poziomie Uw= 1,4 W/m2K.

Są one najlepsze dla drzwi w tej klasie. Stalowe wzmocnienia obwodowe zapewniają im klasę antywłamaniową do WK2 włącznie.

Nasza oferta pozwoli Tobie wybrać optymalne parametry skrzydła okiennego. Wyjątkową zaletą okiem, które proponujemy, jest ich energooszczędność. Dzięki wysokiemu współczynnikowi przenikania ciepła spełniają one wymagania stawiane stolarce okiennej w domach pasywnych. Oferta obejmuje różne rodzaje okien: okna pasywne, aluminiowe i z PCV (potocznie okna plastikowe), w tym również modele siedmiokomorowe oparte o profile Schüco. Doskonałe parametry energooszczędne zapewnia połączenie tych konstrukcji z wysokiej jakości uszczelkami oraz specjalnym szkłem. Dzięki temu nie tylko skutecznie chronią przed zimnem, ale również przed hałasem.

Nowoczesny design i funkcjonalność

Zarówno okna PCV aluminiowe jak i drzwi w każdym wariancie charakteryzują się nowoczesnym designem. Dzięki niemu stworzą estetyczną całość z nowoczesnym domem i każdą elewacją. Zaletą naszej stolarki okienno-drzwiowej jest dostępność kilku kolorów, od tradycyjnych bieli i szarości, przez drewnopodobne, po dowolny kolor z palety RAL. Ponadto proponujemy drzwi i okna przesuwne oraz rozwierne o wielu funkcjach, takich jak system antywłamaniowy, ukryte skrzydło, automatyka, ukryte zawiasy czy wygodny system wietrzenia.

 

Wymiana i montaż okien

Okna Mielczarek to doskonałe rozwiązanie do nowych domów, w których zakup stolarki okienno-drzwiowej jest po prostu koniecznością. Nie oznacza to jednak, że z komfortu termicznego, ciszy i energooszczędności nie mogą korzystać właściciele starszych budynków. Wymiana okien na nowe konstrukcje oparte o profile Schüco gwarantuje liczne korzyści nawet wtedy, gdy obecna stolarka jest wykonana z PCV i ma niewiele ponad 10 lat.

SCHÜCO CT 70

Schüco CT 70 to okna oparte o profile pięciokomorowe o głębokości zabudowy 82 mm i ramie 70 mm. Oba te elementy, a także zespolona szyba i dwupłaszczyznowe uszczelnienie gwarantują doskonałą ochronę przed utratą ciepła. Rama jest dodatkowo usztywniona stalowymi profilami odpornymi na korozję.

Okna Schüco CT 70 mogą być wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe do klasy RC2 (WK2) włącznie. Są też dostępne w szerokiej gamie kolorów.

SCHÜCO CT 70

SCHÜCO LIVING MD

Schüco LivIng to system okienny nowej generacji oparty na technologii Twin. Charakteryzuje się prostym, uniwersalnym designem oraz bardzo dobrą efektywnością energetyczną. Jest to system 7-komorowy o głębokości zabudowy 82 mm ze stalowymi wzmocnieniami. Elementami wyposażenia są też zgrzewalne uszczelki EPDM: przylgowa (AS) i środkowa (MD).

Do wyboru są trzy kontury skrzydeł: Classic, Rondo i Viva, wiele wariantów profili przyłączeniowych oraz bogaty pakiet kolorów, w tym również unikatowe powierzchnie metalizowane Schüco AutomotiveFinish i nakładki aluminiowe Schüco TopAlu.

Wymiana i montaż okien w firmie Mielczarek wiąże się z dostępem do najnowocześniejszych na rynku rozwiązań, które znacznie wyprzedzają inne technologie. Dzięki temu nawet za kilkanaście lat będą one estetyczne, szczelne i funkcjonalne, zapewniając komfort ich użytkownikom.

Poprawione parametry okien

Wymiana okien może być spowodowana wieloma czynnikami. Najczęściej wymiana stolarki spowodowana jest nieszczelnością okien, kłopotów z użytkowaniem, złym stanem technicznym. Czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji odnośnie wymiany jest niejednokrotnie wygląd okna, który jest nieakceptowalny przez użytkowników. W ostatnich latach obserwuje się zwiększony wzrost wymiany stolarki ze względu na „termikę” okien. Kompleksowa termomodernizacja powinna opierać się na stolarce okiennej o określonych parametrach.

W przypadku wymiany stolarki do wyboru pozostaje kilka wariantów odnośnie systemu okiennego. Zastosowane w nich rozwiązania takie jak stalowe wzmocnienia czy piankowe uszczelki EPDM, które podnoszą ich właściwości antywłamaniowe. Dodatkowo zapewniają ochronę przed przenikalnością ciepła na tym samym poziomie przez wiele lat.

Polecamy zapoznać się z przydatnymi wskazówkami dostępnym w zakładce PORADNIK –WYMIANA OKIEN. Informacje zawarte w poradniku pomogą Państwu na określenie systemu okiennego dostosowanego do Państwa oczekiwań.

Wymiana okien na modele takie jak Schüco LivIng pozwala na jeszcze większe oszczędności w utrzymaniu domów. Dzięki wysokiej szczelności i ograniczeniu przenikania ciepła stolarka okienna tego typu kwalifikuje się do montażu nawet w domach pasywnych. Okna energooszczędne z kolei to dobry sposób na obniżenie kosztów ogrzewania domu.

Trwałe i ekologiczne okna

Wymiana okien na nowoczesne modele Schüco oznacza też gwarancję ich trwałości i niezawodności przez kilkadziesiąt lat. Wynika to ze stosowania bardzo surowych norm produkcji oraz najwyższej jakości materiałów. Zarówno okna PCV, jak i aluminiowe czy drzwi balkonowe są ekologiczne i odporne na działanie czynników środowiskowych. Odpowiednia eksploatacja i okresowa konserwacja zapewniają im bardzo długą żywotność.

Wypełnij i wyślij krótki formularz, a my oddzwonimy.

    O co chcesz spytać?
    Wczytaj plik (opcjonalnie):