Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Kraty rolowane

Kraty rolowane to alternatywa dla tradycyjnych wejść sklepowych, zwłaszcza w halach, centrach handlowych. Ich zaletą jest estetyczny wygląd, możliwość prezentowania towarów przez całą dobę. Doskonale sprawdzają się także na parkingach i w magazynach. Zapewniają wentylację i chociaż stanowią skuteczną zaporę przed niepowołanymi gośćmi, to gwarantują bezpieczeństwo w przypadku pożaru lub innych nieprzewidzianych wypadków losowych.

Kraty rolowane stalowe

Antywłamaniowe kraty stalowe są masywne, ciężkie, wyposażone w bardzo wytrzymałe mechanizmy, które uniemożliwiają ich otwarcie przez osoby niepowołane. Przeznaczone są przede wszystkim do montażu w magazynach i na parkingach. Krata antywłamaniowa jest zwijana, nie blokuje przestrzeni w pomieszczeniu, zapewnia dostęp do światła i wentylację. Proponujemy różne rodzaje krat stalowych.

STALOWA R2 SS

krata STALOWA R2 SS

Krata stalowa R2 SS stworzona została ze stalowych rurek profilowanych w kształcie sinusoid połączonych przegubowo spinkami. Krata antywłamaniowa ze stali powyższego typu oferowana jest z dwóch wersjach napędowych. Klient może wybrać system sprężynowy (R2 SSG) lub elektryczny napęd boczny (R2 SSP).

STALOWA R2 SC

krata STALOWA R2 SC

W przypadku krat stalowych oznaczonych symbolem R2 SC wykorzystano stalowe rurki, które są połączone w układzie prostokątnym. Minimalistyczna krata doskonale nadaje się do montażu w garażach i halach. Model R2 SCG posiada system sprężynowy, a model R2 SCP wyposażony jest w napęd boczny.

STALOWA R2 SP

krata STALOWA R2 SP

W przeciwieństwie do poprzednio wymienionych modeli krat stalowych R2 SP ma niższą przepuszczalność powietrza, na poziomie 28%, ponieważ zbudowana jest jednościennych profili perforowanych. Antywłamaniowa krata R2 SPG wyposażona jest w napęd sprężynowy a R2 SPP w napęd boczny.

Kraty rolowane aluminiowe

Kraty aluminiowe zwiększają bezpieczeństwo sklepu albo stoiska handlowego, umożliwiając jednocześnie prezentację towarów. Wykorzystywane są w sklepach, restauracjach czy salonach jubilerskich. Polecamy także montaż krat aluminiowych w magazynach i na parkingach. Zapewniają doskonałą wentylację wnętrz. Ich lekka konstrukcja pozwala na montaż niewielkiego siłownika elektrycznego, który podnosi i opuszcza kratę. Wygląd zwijanych krat z aluminium zależy między innymi od kształtu otworów i użytych lakierów barwiących.

ALUMINIOWA R2 AP

Krata ALUMINIOWA R2 AP

Lekka aluminiowa krata antywłamaniowa R2 AP wykonana została z profili perforowanych, które zapewniają przepuszczalność powietrza na poziomie 28%. Kraty dostępne są w wersji z systemem sprężynowym (model R2 APG) oraz z napędem elektrycznym napędem bocznym (R2 APP).

ALUMINIOWA R2 AM

Krata ALUMINIOWA R2 AM

Kraty rolowane tego typu doskonale pasują do nowoczesnych obiektów. Posiadają otwory w kształcie prostokątnym, system sprężynowy (model R2 AMG) lub elektryczny napęd boczny (model R2 AMP).

ALUMINIOWA R2 AMZ

Krata ALUMINIOWA R2 AMZ

Aluminiowa krata antywłamaniowa R2 AMZ zbudowana jest z aluminiowych profili z prostokątnymi otworami. Ich budowa zapewnia bezpieczeństwo towarów i dobrą widoczność, pozwalając na eksponowanie asortymentu. W przypadku modeli R2 AMZ wykorzystano napęd rurowy z wałem nawojowym, który ukryty został w aluminiowej skrzynce.

Zabezpieczenia i gwarancja niezawodności

Kraty rolowane mają na celu zabezpieczyć dobra materialne znajdujące się w sklepie albo na parkingu, ale muszą być też w pełni bezpieczne dla użytkowników. Zamawiając kraty zwijane u doświadczonego producenta, można mieć pewność, że są one odpowiednio zabezpieczone przed nagłym opadnięciem, kiedy dojdzie do zerwania napędu sprężynowego lub do awarii hamulca bezpieczeństwa. Dodatkowo każdą kratę można rozbudować o zabezpieczenia takie jak:

  • Lampy sygnalizacyjne, szczególnie polecane w przypadku dużych obiektów przemysłowych.
  • Fotokomórki, która sprawiają, że krata unosi się automatycznie, kiedy w świetle wejścia znajduje się przeszkoda.
  • Zabezpieczenia krawędziowe powodujące natychmiastowe zatrzymanie i uniesienie kraty po trafieniu na przeszkodę.
  • W modelach rolowanych montowane jest zabezpieczenie, które wykrywa elementy znajdujące się w pancerzu i automatycznie zatrzymuje kratę.

Kraty antywłamaniowe są wykonywane w dwóch klasach odporności na włamanie: WK2 oraz WK3 (EN 1627:2011). Dodatkowym zabezpieczeniem jest zamek ryglujący, który uniemożliwia otwarcie kraty z zewnątrz. Istnieje także opcja zamontowania zabezpieczenia wymagającego karty dostępu lub wbicia kodu na klawiaturze. Nawet 9 cyfr może mieć kod szyfrujący, który otwiera kratę antywłamaniową.

Napędy do krat

Na bezpieczeństwo i funkcjonalność krat antywłamaniowych wpływają także nowoczesne napędy. Są one dobierane do gabarytów, wagi kraty, do warunków, w jakich będą używane. Kraty rolowane można zamówić z wybranym napędem elektrycznym:

  • Napęd boczny, rurowy, jednofazowy. Nowoczesne i niezawodne rozwiązanie do wielu modeli krat rolowanych.
  • Napęd nasadowy stosowany jest w niewielkich kratach, które otwierane są 5-10 razy na dobę.
  • Napęd trójfazowy. Stosowany jest w kratach o dużych powierzchniach i intensywnie użytkowanych.