Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Okna aluminiowe Schüco

W latach 50 – tych zaczęto stosować aluminium jako materiał budowlany. Od tamtego czasu firma SCHÜCO pracuje nad rozwojem systemów konstrukcyjnych z profili. Zapraszamy do przeglądu najpopularniejszych i najbardziej energooszczędnych systemów aluminiowych firmy SCHÜCO.

Okna Schüco AWS 90.SI+

Okna Schüco AWS 90.SI+ spełniają kompleksowe wymagania maksymalnej ochrony cieplnej, które do tej pory były zastrzeżone dla okien z drewna i tworzywa sztucznego. Doskonała izolacyjność cieplna osiągana dzięki wykorzystaniu modułów systemowych AWS spełnia najwyższe wymogi architektoniczne w zakresie wzornictwa i możliwości kształtowania wyglądu budynku przy głębokości zabudowy wynoszącej tylko 90 mm. W połączeniu z ukrytymi okuciami możliwa jest realizacja transparentnych formatów okiennych o ciężarze skrzydła do 160 kg.

Właściwości i zalety:

  • Maksymalna ochrona cieplna przy głębokości zabudowy 90 mm: wartość współczynnika Uf równa 1,0 W/m2K (przy zewnętrznej, widocznej szerokości profilu 117 mm)
  • Uw = 0,8 W/m2K (przy Ug = 0,6 W/m2K i zastosowaniu ramek międzyszybowych z tworzywa sztucznego)
  • Koekstrudowana uszczelka środkowa z płetwą
  • Zoptymalizowana strefa izolacyjna z piankową przekładką termiczną
  • Szeroki wybór profili dla różnorodnych rozwiązań
  • Kompatybilność z serią drzwi ADS 90 PL.SI

Okna Schüco AWS 75.SI

Okna energooszczędne „premium” najnowszej generacji, czyli oszczędzanie energii bez kompromisów.

System okien o wysokiej izolacyjności cieplnej Schüco AWS 75.SI (Super Insulation) i wartości Uf rzędu 1,4 W/m2K dla okna standardowego, ustala nowy standard ochrony cieplnej dla okien aluminiowych, nie wpływając negatywnie na komfort i wzornictwo. Wąskie ramy okienne zapewniają maksymalny udział części przeziernej co sprawia, że pomieszczenia stają się szczególnie jasne i wypełnione światłem.

Okna Schüco AWS 75.SI cechują niepowtarzalne zalety konstrukcyjne wynikające z użycia aluminium: trwałość, stabilność i wytrzymałość, a także wąskie ramy w widoku zewnętrznym oraz różnorodne możliwości wzornicze – i to również w przypadku dużych wymiarów okien.

Energooszczędne okno aluminiowe „premium”, Schüco AWS 75.SI zapewnia Państwu maksymalną oszczędność energii i wyraźne obniżenie kosztów ogrzewania. Doskonałe wartości Uf od 0,9 do 1,6 W/m2K sprawiają, że okna te zapewniają najwyższą izolacyjność cieplną, osiąganą dotąd jedynie w przypadku najlepszych okien z tworzywa sztucznego lub drewna. Tak dobre wyniki uzyskano dzięki zwiększeniu strefy izolacji cieplnej, optymalizacji uszczelnienia środkowego oraz poprawie izolacji cieplnej w strefie krawędzi szyby z zastosowaniem dodatkowych izolatorów z kompozytu piankowego.

Okna Schüco AWS 70.HI

Okna o wysokiej izolacyjności cieplnej spełniające wysokie wymagania współczesnego budownictwa. Wysoka izolacyjność cieplna, stabilność i uniwersalność to zalety, które zapewniają systemowi okiennemu Schüco AWS 70.HI (High Insulation) dużą swobodę zastosowań w budynkach nowych, modernizowanych i poddawanych renowacji. Okna tego systemu cechują niepowtarzalne zalety konstrukcyjne wynikające z użycia aluminium: trwałość, stabilność i wytrzymałość, a także wąskie ramy w widoku zewnętrznym oraz różnorodne możliwości wzornicze – i to również w przypadku dużych wymiarów okien.

Energia – Okna Schüco AWS 70.HI przekonują wysoką izolacyjnością cieplną. średnia wartość Uf 1,7 W/m2K zapewnia oszczędność energii i obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Tak dobry wynik dla systemu o głębokości 70 mm uzyskano między innymi dzięki rozszerzeniu strefy izolacji cieplnej przez przekładki termiczne z pustymi komorami i wielokomorowe uszczelnienie środkowe.

Okno Schüco AWS 65

Szeroka oferta umożliwiająca realizację wielu koncepcji architektonicznych. W przypadku budynków nowych lub renowacji i modernizacji – podstawowy aluminiowy system okienny Schüco AWS 65, opcjonalnie ze skrzydłami zlicowanymi lub otwieranymi na zewnątrz można stosować w każdej sytuacji budowlanej. Rozliczne warianty systemu i bogaty asortyment akcesoriów zapewniają szerokie możliwości realizacji wielu koncepcji architektonicznych.

Wysokiej jakości, cieplnie izolowane okna cechują niepowtarzalne zalety konstrukcyjne wynikające z użycia aluminium: trwałość, stabilność i wytrzymałość, a także wąskie ramy w widoku zewnętrznym oraz różnorodne możliwości wzornicze – i to również w przypadku dużych wymiarów okien.

Okna Schüco AWS 65 przekonują podwyższoną izolacyjnością cieplną. średnia wartość Uf 2,2 W/m2K zapewnia oszczędność energii i obniżenie kosztów zwiazanych z ogrzewaniem. Tak dobry wynik dla systemu o głębokości 65 mm uzyskano między innymi dzięki rozszerzeniu strefy izolacji cieplnej przez przekładki termiczne z pustymi komorami i wielokomorowe, zoptymalizowane uszczelnienie środkowe.

Okno Schüco AWS 65 BS

Harmonijne wzornictwo bez widocznych skrzydeł – Cieplnie izolowane okna aluminiowe systemu Schüco AWS 65 BS (Block System) wyróżniają się szczególnie harmonijnym wyglądem: zewnętrzna ościeżnica całkowicie zasłania skrzydło i sprawia, że jest ono całkowicie niewidoczne. Okno ze skrzydłem ukrytym za wąską ościeżnicą, zwane również oknem blokowym stanowi interesującą alternatywę dla podstawowej serii okiennej Schüco AWS 65 i spełnia najwyższe wymagania estetyczne.

Okna Schüco AWS 65 BS cechują niepowtarzalne zalety konstrukcyjne wynikające z użycia aluminium: trwałość, stabilność i wytrzymałość, a także wąskie ramy w widoku zewnętrznym oraz różnorodne możliwości wzornicze- i to również w przypadku dużych wymiarów okien.

Okna Schüco AWS 65 BS o głębokości 65 mm przekonują dobrą izolacyjnością cieplną. średnia wartość Uf 2,4 W/m2K zapewnia oszczędność energii i obniżenie kosztów zwiazanych z ogrzewaniem. Dobra izolacyjność cieplna jest uzyskiwana dzięki rozszerzeniu strefy izolacji cieplnej przez przekładki termiczne z pustymi komorami i zoptymalizowane wielokomorowe uszczelnienie środkowe.