Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Okna PVC

Przedstawiamy Państwu krótki przegląd najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych systemów okiennych, okienno-drzwiowych, przesuwnych na profilach Schüco. W zależności od wymagań ciepłochronnych, charakteru budynku i jego przeznaczenia, każdy z Państwa znajdzie system odpowiedni dla siebie. Dla nowoczesnego budownictwa energooszczędnego i pasywnego proponujemy Państwu okna i drzwi balkonowe w systemach Schüco CT70 CAVA, Schüco SI82, ALU INSIDE oraz drzwi przesuwne w systemie Schüco CT70 PASK i HS z niskim progiem.

 

SYSTEMY OKIENNE I DRZWIOWE FIRMY SCHÜCO

 

Schüco Corona AS60

Schüco Corona AS60

Idealna temperatura i niezmącony spokój mają największy wpływ na komfort przebywania w domu i w pracy. System CORONA AS 60 harmonijnie łączy oba te aspekty dając do wyboru szeroką gamę kształtów profili eleganckich w formie i łatwych w utrzymaniu czystości. Dzięki niewielkim szerokościom ram uzyskano wysoki udział powierzchni szyby w stosunku do powierzchni ramy, jednym słowem zagwarantowano więcej światła dla większej pogody ducha. System CORONA AS 60 spełnia wszystkie wymagania trwałego okna. Głębokość profilu o wartości 60 mm oraz zintegrowana z profilem podwójna uszczelka pozwala osiągnąć doskonałe parametry pomimo najmniejszej możliwej zewnętrznej szerokości profilu. CORONA AS 60 jest doskonałym rozwiązaniem stosowanym zarówno w nowym budownictwie jak i przy modernizacji budynków istniejących. Sprawdza się on również jako szczególnie korzystny pod względem ekonomicznym w elewacjach dużych obiektów.

 

 

Schüco CT70 RONDO – Inteligentny system oszczędzania energii

CT70Rondo

Schüco CT70 Rondo

Oszczędzanie energii jest jednym z najbardziej aktualnych i ważnych tematów naszego wieku. Jest to temat, na który możesz mieć wpływ również ty. Firma Schüco oferuje Tobie szerokie możliwości oszczędności cennej energii – na której skorzysta także twój portfel. Poprzez zastosowanie odpowiedniej kombinacji profilu ramy , uszczelek i specjalnego szkła izolacyjnego osiągasz maksymalne wartości izolacji cieplnej. Już standardowe modele okien Schüco oferują ogromną oszczędność energii w porównaniu ze starymi oknami i spełniają wymagania odnośnie oszczędności energii. System z tworzywa sztucznego Corona CT70 Rondo z uszczelką przylgową wykonano w technologii 5-cio komorowej. System ten odznacza się przede wszystkim doskonałymi własnościami ciepłochronnymi przy stosunkowo wąskiej zewnętrznej szerokości profilu oraz trzema niepowtarzalnymi wariantami skrzydła okiennego. Włączenie tego systemu do koncepcji kolorystycznej Corona daje możliwość wyboru ponad 20 oklein jedno- lub dwustronnych, od reprodukcji różnych gatunków drewna po kolorystykę uniwersalną.

Schüco CT70 CAVA – system pięciokomorowy z możliwością zastosowania szyb o współczynniku Ug=0,5 W/m2K

CT70CAVA

Schüco CT70 CAVA

Wraz z wprowadzeniem systemu Corona CT70 pojawiło się na rynku wyjątkowo atrakcyjne okno. Szeroki asortyment skrzydeł okiennych o zróżnicowanych kształtach umożliwia dopasowanie wyglądu ramy okna do własnych upodobań. W szczególności okno o przesuniętych płaszczyznach profili i zmiennym konturze skrzydła przyciąga uwagę swą elegancją i lekkością. Wąskie profile potęgują wrażenie lekkości, a jasnoszare, niemal niewidoczne uszczelki nie zakłócają doskonałych proporcji okna. System z tworzywa sztucznego Corona CT70 Cava z uszczelką przylgową wykonano w technologii 5-cio komorowej. System ten odznacza się przede wszystkim doskonałymi własnościami ciepłochronnymi przy stosunkowo wąskiej zewnętrznej szerokości profilu oraz trzema niepowtarzalnymi wariantami skrzydła okiennego. Włączenie tego systemu do koncepcji kolorystycznej Corona daje możliwość wyboru ponad 20 oklein jedno- lub dwustronnych, od reprodukcji różnych gatunków drewna po kolorystykę uniwersalną.

 

Schüco CT70 CLASSIC – prosty i nowoczesny design, dobra izolacyjność cieplna

CT70Classic

Schüco CT70Classic

Możliwe jest zastosowanie szyb spełniających różnorodne oczekiwania co do parametrów izolacyjności cieplnej, akustycznej, a także stopnia zabezpieczenia przed włamaniem. W systemie Corona CT70 szyba jest osadzona głęboko, co sprawia, że jej wewnętrzne obramowanie jest niewidoczne. System Schüco CT70 wyróżniają głębokie 70 milimetrowe profile o konstrukcji pięciokomorowej. Zastosowano je po to, by przy dużej sztywności okna uzyskać optymalną izolacyjność cieplną i w ten sposób zminimalizować koszty ogrzewania. System z tworzywa sztucznego Corona CT70 Classic z uszczelką przylgową wykonano w technologii 5-cio komorowej. System ten odznacza się przede wszystkim doskonałymi własnościami ciepłochronnymi przy stosunkowo wąskiej zewnętrznej szerokości profilu oraz trzema niepowtarzalnymi wariantami skrzydła okiennego. Włączenie tego systemu do koncepcji kolorystycznej Corona daje możliwość wyboru ponad 20 oklein jedno- lub dwustronnych, od reprodukcji różnych gatunków drewna po kolorystykę uniwersalną.

 

 

Schüco SI82 – system okienny dla najbardziej wymagających użytkowników

Okna energooszczędne Schüco SI82 są odpowiedzią na wciąż rosnące koszty energii i rosnące wymagania odnośnie ochrony środowiska

Schüco Corona SI 82 Classic

Schüco Corona SI 82 Classic

naturalnego. Istotne oszczędności powstające na skutek zmniejszenia opłat za ogrzewanie i CO2 zadowalają zarówno ekonomistów jak i ekologów. Okna Schüco SI82 oferują innowacyjne wzorownictwo okien i nowoczesną technologię ram okiennych. Nowoczesne rozwiąznia zapewniają również większe bezpieczeństwo i ochronę przed złodziejami i włamywaczami. Okna te nadają naszym mieszkaniom charakterystyczny klimat i doskonałą ochronę przed zimnem i wiatrem i deszczem. Zapewniają komfort mieszkania, duże doświetlenie oraz kontakt z naturą. Okna SI82 oferują oszczędność energii o 19 % więcej w stosunku starych systemów. System Schüco Corona SI82 wyposażony jest w trzystopniowy system uszczelnienia oraz standardowe stalowe zbrojenie. Efektem tego jest możliwość produkcji okien na skalę przemysłową nadających się do wykorzystania w domach energooszczędnych przy zachowaniu opłacalności ich produkcji oraz najwyższych standardach jakościowych. System okienny Corona SI82 może być stosowany zarówno w przypadku obiektów nowych jak i przy modernizacji budynków istniejących. Rozbudowany program dodatkowych akcesoriów zapewnia wysokie bezpieczeństwo rozwiązań systemowych.

 

 

Schüco SI82 CAVA – Energooszczędne okna z ochroną antywłamaniową i akustyczną.

Schüco Corona SI 82 Cava

Schüco Corona SI 82 Cava

Energooszczędne okna w systemie Schüco Corona SI82 z sześcioma zamkniętymi komorami powietrznymi pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej ochrony cieplnej, bez kosztownych rozwiązań konstrukcyjnych. Dzięki doskonałym parametrom izolacyjności termicznej spełniają wymagania budownictwa przyszłości. Wartość współczynnika przenikania ciepła okna w tym systemie można obniżyć do standardu pasywnego (Uw[0,8 W/m2K) stosując szybę dwukomorową o współczynniku Ug=0,5 W/m2K z ciepłą ramką. Jednak wykonanie estetycznego okna antywłamaniowego z szybą w klasie P4A i współczynniku Ug=0,5 W/m2K z tańszym argonem było dotąd niemożliwe, gdyż wymaga to zastosowania pakietu dwukomorowego o szerokości 53-54 mm, na co pozwala nowy system Schüco SI82 Cava. Na estetykę okna niebanalny wpływ ma proporcjonalnie szeroka listwa przyszybowa, której wstawienie również nie stanowi teraz problemu. System Schüco SI82 Cava umożliwia stosowanie pakietów szybowych o szerokości nawet do 60 mm nie wykluczając innych zestawów, także tradycyjnych. Uniwersalność tego rozwiązania zapewnia spójność estetyczną wszystkich stref budynku, zarówno tych, od których wymaga się wysokiej izolacyjności cieplnej i tych, które muszą tę izolacyjność zachować zapewniając jednocześnie ochronę przed włamaniem lub hałasem. Dzięki trzem niezależnym poziomom uszczelnień okno Schüco SI82 odgradza wnętrze budynku od wiatru, wody opadowej i hałasów otoczenia. Skutecznie zapobiega występowaniu przeciągów, zaś głębokie osadzenie ramki międzyszybowej w profilu uniemożliwia powstawanie wody kondensacyjnej i roszenie szyb. Wszystko to przy zachowaniu wysokiej estetyki pod znakiem Schüco, przejawiającej się w ciekawie zaokrąglonych listwach przyszybowych i konturach profili okiennych.

Schüco ALU INSIDE – OKNA PASYWNE

Schüco Corona SI82

Schüco Alu Inside

Szerokość profili 82 mm, osiem komór, w tym podzielona ściankami komora środkowa. A gdzie znikły usztywnienia??? Czyżby firma Schüco zrezygnowała z usztywnień? Nic podobnego. Otóż usztywnieniem są przegrody profili, ścianki z aluminiowych wkładek. U ramy = 0,9 W/m2K. System ten pod nazwą ALU INSIDE, jest w pełni kompatybilny z systemami Schüco CT70 i Schüco SI82 – tradycyjnym. Projektując ten system okien firma Schüco nie zapomniała o tradycyjnych upodobaniach swoich odbiorców, zatem ma w ofercie system Schüco CT 70 MD – 5 komór w ościeżnicy, 6 w skrzydle, trzy uszczelki, dzielone usztywnienia i zaokrąglone kształty – i system Corona SI82 – tym razem ze “zwyczajnymi” stalowymi usztywnieniami. System ALU INSIDE wyposażony jest w trzystopniowy system uszczelnienia i wykorzystuje opatentowaną technologię łączenia tworzywa sztucznego z aluminium. Efektem tego jest możliwość produkcji okien na skalę przemysłową nadających się do wykorzystania w domach pasywnych i energooszczędnych przy zachowaniu opłacalności ich produkcji oraz najwyższych standardach jakościowych. System okienny ALU INSIDE może być stosowany zarówno w przypadku obiektów nowych jak i przy modernizacji budynków istniejących. Rozbudowany program dodatkowych akcesoriów zapewnia wysokie bezpieczeństwo rozwiązań systemowych.

SCHÜCO CT70 HS : Drzwi podnośno-przesuwne

Schüco HS Thermoslide

Schüco HS Thermoslide

Przemyślana budowa wielokomorowego profilu z tworzywa sztucznego, głębokość zabudowy 70 mm oraz ciepłe szyby zespolone pozwalają systemowi Corona CT70 HS osiągnąć bardzo dobrą izolacyjność cieplną uzyskiwaną w nowoczesnych konstrukcjach okiennych (Uw <= 1,4 W/m2K). Próg drzwi ponośno-przesuwnych jest termicznie izolowany, co oznacza termiczne odzielenie strony zewnętrznej i wewnętrznej. Innowacyjny system uszczelnień gwarantuje maksymalną ochronę przed wiatrem, szczelność na przenikanie wody opadowej oraz optymalną izolację akustyczną. Sprawdzony system okuć spełnia najwyższe wymagania dotyczące ochrony antywłamaniowej.
Włączenie systemu Corona CT70 HS do koncepcji kolorystycznej Corona zapewnia komfort w projektowaniu architektonicznym. Asortyment profili Corona CT70 HS dostępny jest w 17 wariantach kolorystycznych, w wersji okleinowanej jedno- lub dwustronnie.

 

 

 

Schüco CT70 PASK : Drzwi uchylno-przesuwne

Schüco CT70 PASK (HKS)

Schüco CT70 PASK (HKS)

Schüco Corona CT70 PASK to rozwiązanie łączące funkcjonalność drzwi przesuwnych z możliwością uchylania skrzydeł. W momencie otwierania skrzydła zawieszone na rolkach łożyskowanych na kulkach delikatnie wysuwają się z ramy i są przesuwane równolegle do ściany na sąsiednie przeszklenia stałe – w lewo lub w prawo, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzić wewnątrz pomieszczenia wiele miejsca. Drzwi Schüco Corona CT70 PASK pomagają rozświetlić wnętrza, chroniąc je jednocześnie przed negatywnymi wpływami otoczenia. Niezawodny system z dwoma poziomami uszczelnień na całym obwodzie zapewnia pewną ochronę przed wiatrem, zimnem i hałasem. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości uszczelek EPDM drzwi ze standardową szybą Ug= 1,1 W/m2K uzyskują najlepsze w klasie drzwi przesuwnych parametry szczelności na wodę opadową i przenikalności cieplnej na poziomie Uw= 1,4 W/m2K. Optymalną stabilność i sztywność drzwi zapewnia zwiększona głębokość zabudowy 70 mm oraz solidne obwodowe wzmocnienia stalowe. Okucia mocno przykręcone do stali są przeszkodą trudną do pokonania. System może osiągać klasę antywłamaniową do WK2 włącznie.