Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Nawiewniki okienne ciśnieniowe

Nawiewniki ciśnieniowe to rozwiązania, które samoistnie regulują ilość powietrza dopływającego do pomieszczeń w budynkach, w których są zamontowane. To doskonały wybór wszędzie tam, gdzie zwykła wentylacja nie jest dostatecznie wydajna. Obok zwiększonego komfortu termicznego, zamontowane na oknach nawiewniki przeciwdziałają

Zdecydowana większość gospodarstw domowych w Polsce boryka się z problemem niedostatecznie wydajnej (dyskomfort dla domowników) lub nazbyt mocnej wentylacji (rosną koszty ogrzewania). To właśnie z tego powodu montaż nawiewników ciśnieniowych jest tak dobrym rozwiązaniem – doskonale chronią wnętrze domu przed przechłodzeniem, regulując temperaturę.

nawiewniki do okien ciśnieniowe

Zasada działania

Zasada działania nawiewników ciśnieniowych jest bardzo prosta. Sterowanie ilością powietrza doprowadzanego do pomieszczenia odbywa się na podstawie różnicy ciśnień pomiędzy danym wnętrzem oraz wartościami ciśnienia atmosferycznego poza budynkiem. To właśnie dzięki temu nawiewniki są tak skuteczne w dostarczaniu świeżego powietrza do środka.

Jak to działa? Ilość przepływającego przez układ powietrza jest zależna od różnic ciśnień pomiędzy danym wnętrzem i otoczeniem budynku. Im większa ta różnica, tym bardziej wydajnie pracują nawiewniki. Jeżeli jednak założona przez producenta wartość zostanie przekroczona, to skrzydełka nawiewników są odchylone i zmniejszają napływ powietrza.

Zalety i różnice od innych modeli

Dlaczego warto wybrać nawiewniki ciśnieniowe? Tego rodzaju rozwiązania są w stanie zapewnić przepływ świeżego powietrza praktycznie w każdych warunkach, czyli poziom wilgotności na zewnątrz nie ma tu właściwie żadnego znaczenia. Dodatkowo, nie istnieje ryzyko przechłodzenia wnętrza pomieszczenia, nawet podczas chłodnych zimowych miesięcy.

Co więcej, nawiewniki ciśnieniowe nie szpecą okien, tak jak robią to choćby te higrosterowane. W przypadku rozwiązań ciśnieniowych element sterujący jest częścią czerpni i nie musi być widoczny od zewnętrznej strony okna, jak to ma miejsce w przypadku nawiewników higrosterowanych. Innymi słowy, rozwiązania ciśnieniowe są praktycznie niemożliwe do zauważenia z zewnątrz!

Cennik i katalog produktów

Oferujemy nawiewniki Aereco w naprawdę atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do kontaktu celem otrzymania dokładnego kosztorysu – krok po kroku wycenimy całą realizację. W stałej ofercie posiadamy wyłącznie propozycje od wiodącego polskiego producenta tego rodzaju elementów, firmy Aereco, co daje pewność doskonałego standardu wykonania.