Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Nawiewniki okienne higrosterowane

Nawiewniki higrosterowane Aereco to rozwiązanie, które pozwala na dostarczenie świeżego powietrza do pomieszczeń w sposób, który pozwala na dokładne kontrolowanie jego ilością, w zależności od potrzeb i oczekiwań osób przebywających w środku. Dostępne w ofercie firmy Mielczarek w doskonałych cenach, stanowią idealny wybór dla wszystkich osób, które poszukują rozwiązania na obniżenie kosztów ogrzewania i zwiększenie komfortu termicznego.

Dlaczego warto wybrać nawiewniki higrosterowane? Bardzo wiele czynności (pranie, gotowanie oraz wiele innych) wykonywanych na co dzień w domu powoduje znaczne zmiany w poziomie wilgotności. Otwarcie okien nie jest dostatecznie skutecznym sposobem na zapewnienie odpowiedniej ilości powietrza, stąd też warto postawić na nawiewniki.

nawiewniki okienne higrosterowane

Informacje i opinie

Nawiewniki higroskopijne wyposażone są w czujniki z taśmą poliamidową, których to zadaniem jest ciągła analiza zmian wilgotności w pomieszczeniu. W zależności od jej poziomu, nawiewnik zostaje otwarty lub zamknięty, tym samym znacznie podwyższając komfort termiczny osób przebywających w danym budynku.

Jak to możliwe, że takie urządzenie samo steruje przepływem powietrza? Nawiewniki wyposażone są w taśmy poliamidowe, które pozwalają na dokładną analizę poziomu wilgotności panującej w pomieszczeniu. To właśnie w zależności od tego czynnika zmienia się poziom otwarcia nawiewnika i zostaje zapewniony odpowiedni komfort termiczny.

Zalety i montaż

Największą zaletą nawiewników tego rodzaju jest wyjątkowo łatwe dopasowanie ich ustawienia do aktualnych potrzeb użytkownika. Praktycznie każdy model pracuje w zakresie od 30 do 70% wilgotności względnej panującej w powietrzu. I tak – przy wilgotności 30% nawiewnik pozostaje prawie zamknięty i przepływa przez niego minimalna ilość powietrza. Z kolei w momencie gdy wilgotność rośnie, klapy coraz bardziej otwierają się, by przy poziomie 70% osiągnąć maksymalną wydajność.

Oprócz tego, sposób w jaki cyrkuluje powietrze w danym pomieszczeniu w dużej mierze zależy od metody montażu nawiewnika. Przyjmuje się, że nawiewniki mogą być zamontowane na dwa sposoby – pionowo do góry bądź w sposób ukośny, co ma oczywiście wpływ na sterowanie przepływem powietrza w danym pomieszczeniu.

Cennik

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Mielczarek – mamy ogromny wybór nawiewników higrosterowanych renomowanej polskiej firmy Aereco w naprawdę dobrych cenach. Przez cały proces tworzenia instalacji zapewniamy profesjonalne doradztwo – działając na rynku od 1991, mamy za sobą setki realizacji oraz ogromne doświadczenie.