Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Okna PCV czy aluminiowe?

PVC oraz aluminium to dwa różne materiały o odmiennych właściwościach. Każdy z materiałów ma zarówno wady jak i zalety, o których warto pamiętać przy wyborze stolarki okiennej.

Cechy okien PCV

Okna wykonane w technologii PVC czyli z polichlorku winylu znakomicie sprawdzają się we wszelakim budownictwie. Wyznacznikiem możliwości technologicznych i wykonania okien tarasowych w tej technologii są wymiary okien. Kluczowym parametrem jest wysokość okna. Optymalna wysokość okna balkonowego to zazwyczaj 225-240cm.Za górną granicę przyjmuje się 250cm.Istnieją określone przypadki gdzie wysokość może być nieco wyższa jednak powinno być to zawsze konsultowane z działem produkcji. Drugim parametrem jest szerokość okna. W tym przypadku dopuszczalne szerokości zależne są rodzaju konstrukcji. Maksymalnym wymiarem w przypadku szerokości jest 400cm dla jednej konstrukcji. Powyżej tego wymiaru zaleca się wykonywać konstrukcje z aluminium.

Na korzyść okien PVC przemawia bogata kolorystyka. Okna PVC w kolorze są pokryte specjalną folią renolitową. Bez problemu można dopasować barwy okien do gustu oraz synchronizować kolorystykę pod elementy dodatkowe takie jak rolety zewnętrzne, parapety.

Czym charakteryzują się okna aluminiowe?

Okna aluminiowe jak sama nazwa wskazuje wykonane są z materiału jakim jest aluminium. Konstrukcje aluminiowe polecane są przy dużych przeszkleniach oraz oknach o dużej szerokości, wysokości i wadze. W przypadku dużej liczby okien nieotwieranych (tzw. witrynowych) , przesuwnych – lepiej skłonić się właśnie do technologii aluminium. Ze względu na większą wytrzymałość można wykonywać konstrukcje o znacznych wymiarach przekraczających 250cm wysokości. Pod względem możliwości technologicznych okna aluminiowe mają przewagę nad oknami wykonanymi w PVC. Przegrywają jednak pod względem kolorystyki, która jest mniej obfita niż w przypadku okien PVC szczególnie przy kolorach drewnopodobnych. Stosując w budynku zarówno stolarkę PVC jak i aluminiową w domu trzeba mieć na uwadze, że w określonych kolorach pomiędzy dwiema różnym konstrukcjami w tym samym kolorze może występować różnica w odcieniu kolorów. Spowodowane jest to różną technologią nanoszenia powłok na materiał gdzie elementy składowe okien PVC są poddawane procesowi oklejania folią renolitową natomiast aluminiowe lakierowane.