Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Okno tarasowe – jaki typ wybrać?

Po określeniu wymiarów okna mamy wstępny zarys dotyczący rodzaju materiału z jakiego będzie wykonane. Następnym krokiem wytyczającym typ konstrukcji jest szerokość okna oraz funkcje jakie ma posiadać  stolarka.

OKNO DWUSKRZYDŁOWE „ Z SŁUPKIEM STAŁYM”

W oknie ze słupkiem stałym po otwarciu dwóch kwater okna słupek je dzielący zostaje w ramie tak jak w standardowym oknie dwuskrzydłowym. Skrzydła okienne mają funkcje otwierania i uchylenia. Taka konfiguracja polecana jest w przypadku gdy nie będziemy wykorzystywać okna do przenoszenia większych przedmiotów takich jak np. meble oraz do okien na piętrze. Z pewnością okno to będzie doskonałym wyborem jeżeli w projekcie mamy jeszcze inne okna tarasowe i rozważamy też aspekt finansowy. W dostępnych projektach budowalnych okna tarasowe tego typu mają najczęściej szerokość 160-200 cm. Istnieje możliwość wykonania okna w szerokości 220 cm jednak wymaga to zastosowania szerszego profilu skrzydła oraz specjalistycznego okucia.

Zalecana szerokość okna 160-200 cm.

OKNO DWUSKRZYDŁOWE Z „SŁUPKIEM RUCHOMYM”

Jeżeli dążymy do tego aby okno było jak najbardziej funkcjonalne dające możliwość przenoszenia większych gabarytów  przez okno warto zdecydować się na okno  z tzw. „z ruchomym słupkiem”. Po otwarciu dwóch kwater jedno ze skrzydeł otwiera się ze słupkiem, który je dzieli. Dzięki temu uzyskujemy przestrzeń umożliwiającą wygodne przenoszenie mebli przy urządzaniu domu czy innych urządzeń wyposażenia wnętrza. Skrzydło otwierające się ze słupkiem ma funkcję otwierania natomiast drugie otwierania i uchylenia. Ten typ okna jest doskonałym wyborem pod względem funkcjonalności oraz ceny. Zwykle okna z ruchomym słupkiem mają szerokość 180-200 cm.

Zalecana szerokość okna 160-200 cm.

OKNO UCHYLNO PRZESUWNE HKS (PSK)

Konstrukcja okna uchylno-przesuwnego HKS znakomicie sprawdza się w przypadkach gdzie otwarcie zwykłego okna balkonowego jest utrudnione lub koliduje z wyposażeniem wnętrza(nie ma możliwości otwarcia całego skrzydła). Jest też dobrą alternatywą pod względem kosztów dla droższego okna przesuwnego nisko-progowego. Najczęściej jedna kwatera jest uchylno-przesuwna natomiast druga nieotwierana. Zasada działania polega na odsunięciu skrzydła od ramy i przesunięcia go po szynie. W oknie jest również funkcja uchylna w skrzydle. Obsługa okna przypomina użytkowanie drzwi w bocznych samochodzie typu VAN. Tak jak w przypadku okna standardowego okna balkonowego konstrukcja nie jest nisko-progowa.

Zalecana szerokość okna do  300 cm – w wariancie dwuskrzydłowym

Zalecana szerokość okna  300 – 400cm  – w wariancie trzyskrzydłowym

OKNO PODNOSZONO-PRZESUWNE NISKO-PROGOWE  HST

Najbardziej popularny system okna przesuwnego. Jest doskonałym wyborem łączącym doskonały design oraz prostotę obsługi. Zasada działania podobna jest do szafy przesuwnej  instalowanej w garderobie lub korytarzu gdzie przesuwamy skrzydło po specjalnej prowadnicy. Okno nisko-progowe posiada próg zlicowany z posadzką co bardzo korzystnie wpływa na codzienną obsługę. Możliwe jest wykonanie okien o znacznej szerokości. W przypadku szerokości powyżej 500 cm lub gdy większość stolarki będą stanowiły konstrukcje aluminiowe najlepszym wyborem będzie zastosowanie okna przesuwnego aluminiowego.

Zalecana szerokość okna (wersja PVC) 250-500 cm- w wariancie dwuskrzydłowym

Zalecana szerokość okna (wersja PVC) 400-650 cm- w wariancie trzyskrzydłowym