Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Bramy przemysłowe rolowane

Największą zaletą bram rolowanych jest oszczędność miejsca. Pancerz bramy zwija się na specjalny wał, dzięki czemu złożona zajmuje niewiele przestrzeni. To dobre rozwiązanie do pomieszczeń o ograniczonej wysokości. Bramy rolowane to również szerokie możliwości doboru rozmiaru, wyglądu i systemu otwierania.

Wytrzymałość, bezpieczeństwo i bezawaryjna praca przez długie lata, to cechy bram przemysłowych rolowanych, które przesądzają o ich uniwersalności. Oferujemy bramy wykonane ze stali lub lżejszego aluminium. Dostępne są modele docieplone – te doskonale sprawdzą się jako bramy zewnętrzne, zabezpieczające także przed warunkami zewnętrznymi. Bramy bez docieplenia, tańsze i lżejsze, warto zastosować wewnątrz budynków, oddzielając nimi przestrzenie hal, korytarzy i ważnych pomieszczeń.

Szerokie zastosowanie w przemyśle

Bramą rolowaną możesz zabezpieczyć praktycznie każde wnętrze – także takie o dużych gabarytach, do którego wjeżdżać będą samochody ciężarowe czy nawet samoloty. Ten rodzaj bram sprawdza się w praktycznie każdych warunkach. Jednocześnie jeśli marzy Ci się brama garażowa zwijana – także nie ma problemu. W lekkich modelach bram wygodne zwijanie pozwala zaoszczędzić miejsce w niewielkiej przestrzeni.

Dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa. Dlatego w naszych bramach instalujemy systemy zabezpieczające przed niekontrolowanym opadnięciem, a także fotokomórki i zabezpieczenia krawędziowe, otwierające w razie wykrycia przeszkody. Zabezpieczenie przed włamaniem gwarantuje wykonanie w klasie bezpieczeństwa RC. Do zamknięcia bramy może służyć zamek w dolnej listwie, ale obiekty szczególnie chronione można zabezpieczyć otwarciem na kartę lub cyfrowy kod.

Oferujemy 4 główne modele bram rolowanych przemysłowych.

R1 SD (stalowa ocieplona)

Brama przemysłowa rolowana stalowa R1 SD

Brama przemysłowa rolowana stalowa R1 SD

Brama wykonana ze stalowych profili o wysokości 10 cm. Model docieplony. Dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną. Dodatkową izolację zapewnia również system uszczelek umieszczonych na wszystkich krawędziach bramy.

R1 SS (stalowa nieocieplona)

Brama przemysłowa rolowana stalowa R1 SS

Brama przemysłowa rolowana stalowa R1 SS

Ocynkowana brama stalowa w wersji bez docieplenia. Dobrze sprawdzi się we wnętrzach budynków i wszędzie, gdzie nie ma potrzeby dodatkowej izolacji termicznej. Prostsza konstrukcja pozwala obniżyć koszty. W ramach zamówienia istnieje możliwość konfiguracji napędu – sprężynowego lub bocznego napędzanego elektrycznie.

R1 AD (aluminiowa ocieplona)

Brama przemysłowa rolowana aluminiowa R1 AD

Brama przemysłowa rolowana aluminiowa R1 AD

Konstrukcja bramy wykonana jest z 10-centymetrowych paneli aluminiowych. Model posiada izolację termiczną – wnętrze wypełnione jest pianką poliuretanową. Brama dodatkowo uszczelniona jest na wszystkich krawędziach. Możliwa konfiguracja z elektrycznym napędem bocznym.

R1 AS (aluminiowa nieocieplona)

Brama przemysłowa rolowana aluminiowa R1 AS

Brama przemysłowa rolowana aluminiowa R1 AS

Brama aluminiowa bez docieplenia. Ekonomiczna i lekka konstrukcja do pomieszczeń i wewnętrznych ciągów komunikacyjnych. W ofercie dwa systemy napędowe: sprężynowy i elektryczny napęd boczny, które można dobrać wg potrzeb użytkownika.

Nasze bramy rolowane przemysłowe zawsze dostosowujemy do potrzeb i wymagań klienta. Przygotujemy bramę na wskazany przez Ciebie wymiar. Wspólnie przeanalizujemy także warunki zabudowy i możliwości techniczne, aby dostosować rozwiązanie do Twoich możliwości i potrzeb. Na nasze bramy udzielamy 2-letniej gwarancji.

Można zresztą dobrać nie tylko wymiary, materiał i napęd. Poza standardowymi profilami ze stali lub aluminium możliwe jest zastosowanie profili perforowanych lub dających wrażenie lekkości profili ażurowych. To nie wszystko – perforację powierzchni bramy możemy wykonać według Twojego oryginalnego projektu, dzięki czemu powstanie niepowtarzalny wzór, np. z logo firmy.

Napędy do bram rolowanych

Brama rolowana przemysłowa to dobry wybór nie tylko ze względu na prostotę i wygodę. Do naszych bram dobieramy najlepsze napędy, które zapewniają łatwą i bezpieczną obsługę. Dobierając napęd należy zwrócić przede wszystkim uwagę na wymiary i ciężar bramy. To podstawowe parametry, które powinny mieć wpływ na dobór konkretnego rozwiązania. Oferujemy trzy warianty napędów:

  • Napęd boczny nasadowy – to najsilniejsza wersja wśród dostępnych napędów bram przemysłowych rolowanych. Jest przeznaczony do największych bram o dużych rozmiarach i ciężarze. Dobrze sprawdzi się też tam, gdzie zachodzi potrzeba częstego otwierania i zamykania. Wydajność zapewnia mocny napęd i trójfazowe zasilanie.
  • Napęd boczny rurowy – jest rozwiązaniem uniwersalnym, który świetnie nadaje się do większości bram rolowanych. Jest łatwiejszy w instalacji ze względu na mniejszy rozmiar konstrukcji, nie trzeba więc do jego montażu szczególnie dużo miejsca. Także jednofazowe zasilanie jest łatwiejsze w przyłączeniu.
  • Napęd centralny – umieszczany pośrodku, u góry bramy. Zajmuje najmniej miejsca i jest zasilany jednofazowo. Dobrze sprawdza się w mniejszych modelach bram.

Jednocześnie też wziąć pod uwagę warunki techniczne, czyli zabezpieczenie odpowiedniej przestrzeni do montażu, a także źródło zasilania (najsilniejsze napędy potrzebują zasilania trójfazowego). Nie bez znaczenia jest też przyszła eksploatacja bramy rolowanej – inny napęd warto zastosować w modelu, który będzie intensywnie użytkowany, inny, gdy brama będzie otwierana rzadziej. Dobór odpowiedniego napędu gwarantuje bezproblemową pracę przez lata.