Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Kolorystyka okien. Jaki kolor wybrać – białe czy w kolorze?

Kolorystyka okien to jedna z najbardziej istotnych kwestii związanej z wizualizacją okien. W pierwszej kolejności należy ustalić czy w przypadku budynków zarządzanych przez administrację nie ma wytycznych odnośnie narzuconej kolorystki. W budynkach starszych uwarunkowania związane z kolorem często wytycza konserwator zabytków. Budynki takie jak domy jednorodzinne zazwyczaj nie podlegają odgórnym decyzjom.

Standardowy kolor to okna białe

Podstawowym wariantem kolorystycznym są okna białe bez okleiny. Konfiguracja ta jest najbardziej uniwersalna pod względem dopasowania kolorystycznego do istniejących już okien i wykończenia. Dodatkowo wariant ten jest najkorzystniejszy finansowo.

Chcąc połączyć konfigurację okien białych z kolorem można wybrać opcję tzw. koloru jednostronnego. Ten wariant kolorystyczny charakteryzuje się kolorem okna na zewnątrz natomiast wewnątrz stolarka jest barwy białej (bez okleiny ozdobnej). Zewnątrz okno pokryte jest specjalistyczną folią renolitową nadającą jej określoną barwę. W kolorach drewnopodobnych duża gama kolorów występuje z „fakturą drzewa” dającą wyśmienity efekt stylistyczny.

Idąc o krok dalej dobrą opcją jest rozważenie koloru dwustronnego z jednakowym kolorem. W tym wypadku zarówno część zewnętrzna jak i wewnętrzna okna pokryta jest folią renolitową w tym samym kolorze. Jest to najbardziej popularna konfiguracja w nowych budynkach, która ostatnio jednak zaczyna być coraz bardziej powszechna przy wymianach stolarki.

Po przeanalizowaniu dostępnej kolorystki spodobały się dwa różne kolory? Czy można to pogodzić? Oczywiście istnieje również taka opcja aby kolor zewnątrz był inny niż w środku. Można również zastosować wariant  z kolorem białym zewnątrz, natomiast z kolorem wewnątrz. Opcja ta jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących mieć okna w kolorze wewnątrz jednak nie mogących mieć na zewnątrz z powodu odgórnie narzuconych zasad ustalonych przez administrację budynku.