Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Rolety zewnętrzne nadstawne

Rolety zewnętrzne nadstawne to popularny typ rolet stosowany we współczesnym budownictwie. Ich konstrukcja oraz sposób montażu zapewniają lepszą izolację akustyczną i termiczną oraz elegancki wygląd. Poznaj naszą ofertę rolet zewnętrznych nadstawnych i złóż zamówienie.

Zalety rolet nadstawnych

Jeżeli jeszcze masz wątpliwości co do wyboru zewnętrznych rolet nadstawnych, poznaj ich najważniejsze funkcje i zalety.

Izolacja akustyczna

Jednym z powodów, dla którego decydujemy się na montaż rolet zewnętrznych jest chęć uzyskania efektu wyciszenia. To bardzo ważne, gdy mieszkamy blisko trasy szybkiego ruchu, fabryk czy innych miejsc generujących uciążliwe hałasy.

Rolety zewnętrzne nadstawne to doskonały wybór, jeśli zależy Ci na skutecznej izolacji akustycznej i uzyskania ciszy i spokoju w domu czy mieszkaniu. Dzięki dobrze dobranym roletom zewnętrznym można obniżyć poziom docierającego z zewnątrz hałasu

Energooszczędność

Kolejnym atutem rolet zewnętrznych nadstawnych jest izolacja termiczna. Ma to zastosowanie zarówno zimą, jak i latem. W miesiącach, w których ogrzewamy domy, rolety zewnętrzne będą dodatkową izolacją i uchronią przed utratą energii cieplnej.

Dzięki temu będzie potrzeba mniej nakładów do ogrzania domu i utrzymania pożądanej temperatury. A to przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie. Z kolei latem rolety skutecznie osłonią okna przed intensywnymi promieniami słonecznymi, dzięki czemu w domu będzie chłodniej.

Jeżeli dom jest wyposażony w klimatyzację, podobnie, jak w przypadku ogrzewania, obniżeniu ulegną koszty jej użytkowania. Dom nie będzie się tak szybko nagrzewał, zatem klimatyzacja nie będzie musiała przez cały czas być ustawiona na tryb intensywnego chłodzenia.

Po uzyskaniu pożądanej temperatury uda się ją utrzymać znacznie dłużej, mimo, że na zewnątrz temperatura będzie wzrastać. To bez wątpienia ogromna zaleta zewnętrznych rolet, gdyż w naszym klimacie lata stają się naprawdę gorące.

Ochrona przed słońcem i warunkami atmosferycznymi

Zewnętrzne rolety nadstawne chronią nie tylko przed nagrzaniem lub wychłodzeniem mieszkania. Są też dodatkową ochroną dla samych okien. Co prawda, nowoczesna stolarka okienna ma odpowiednie wzmocnienia i izolację, dzięki którym jest odporna na silne podmuchy wiatru, ostro zacinający deszcz czy grad albo mroźną pogodę.

Jednak z biegiem lat, gdy do takich zjawisk dochodzi częściej i są one bardzo intensywne, okna mogą częściowo utracić swoje dotychczasowe właściwości, między innymi izolację termiczną. Zastosowanie rolet sprawi, że będą one dodatkową barierą przed różnymi żywiołami.

Solidna konstrukcja i twardy pancerz rolet z pewnością od tego nie ucierpi, a nawet gdyby tak się stało, ich wymiana jest znacznie prostsza i mniej kosztowna niż wymiana okien. Poza tym rolety zewnętrzne wpłyną też na wygłuszenie odgłosów burzy czy silnych wiatrów, co wpływa też na komfort domowników.

System zewnętrznych rolet chroni okna przed szybszym zużyciem wynikających z nagłych zmian temperatur, mocnego nagrzewania lub wychładzania okien i szyb, działania promieni słonecznych czy uszkodzeń mechanicznych. Wpływają pozytywnie na ich sprawne działanie, żywotność, ale też estetyczny wygląd. Okna chronione roletami zewnętrznymi mniej się brudzą i nie noszą znamion zużycia materiału.

Dom jednorodzinny , stolarka aluminium YAWAL TM74 , kolor Szary , rolety Integro

Dom jednorodzinny , stolarka aluminium YAWAL TM74 , kolor Szary , rolety Integro

Nie zaburza wyglądu elewacji

Biorąc pod uwagę względy estetyczne oraz wygląd budynku, rolety zewnętrzne podtynkowe oraz nadstawne nie wpływają negatywnie na wygląd elewacji. Wynika to z faktu, iż ich montaż jest najczęściej wykonywany na etapie montażu okien, a ich skrzynka może być schowana pod ociepleniem budynku po obu stronach.

Dzięki temu jest ona niewidoczna na elewacji, co podnosi walory estetyczne tego rozwiązania. Chociaż obecnie stosowane rozwiązania odznaczają się znakomitą estetyką skrzynek rolet nadstawnych, nie zawsze projekt elewacji musi przewidywać ich obecność. System rolet podtynkowych  pozwala na bardziej elastyczne rozwiązania w tym zakresie.

Dla nowych budynków i nie tylko

Rolety zewnętrzne podtynkowe  to rozwiązanie chętnie wybierane podczas budowy nowych budynków, ale nie tylko. Można je śmiało stosować na budynkach już istniejących podczas wymiany stolarki okiennej.

Rolety zewnętrzne nadstawne sterowane ręcznie i elektrycznie

Nowoczesne systemy rolet zewnętrznych nadstawnych można sterować ręcznie lub automatycznie. Warto wykorzystać inteligentne sterowanie, by zwiększyć komfort użytkowania rolet.

Obsługa takiego systemu odbywa się zwykle przez specjalny pilot lub urządzenie z dostępem do Internetu, na przykład smartfon, tablet lub komputer. Za ich pomocą można zaprogramować samodzielne działanie rolety, połączyć ją z systemem alarmowym umieszczonym w domu czy sterować roletą z poziomu urządzenia mobilnego będąc poza domem. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zewnętrznych rolet nadstawnych.

Wypełnij i wyślij krótki formularz, a my oddzwonimy.

    O co chcesz spytać?
    Wczytaj plik (opcjonalnie):