Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Rolety zewnętrzne okienne

Chcesz poprawić parametry domu lub mieszkania? Rolety zewnętrzne okienne będą doskonałym wyborem! Nie tylko sprawią, że z budynku będzie się przyjemniej korzystało, ale dodatkowo pozytywnie wpłyną na poczucie bezpieczeństwa domowników, a także wartość nieruchomości.

Czym są rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to forma zwijanych lub składanych osłon okiennych, które montuje się na zewnątrz budynku. Rozwiązanie to ma liczne zalety, od poprawy komfortu korzystania z obiektu, po poprawę bezpieczeństwa.

W ofercie producentów można znaleźć kilka rodzajów rolet zewnętrznych. Chociaż ich właściwości są podobne, różnią od siebie między innymi sposobem montażu czy parametrami.

Montaż rolet zewnętrznych to wiele zalet i korzyści

Dlaczego warto zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych. Powodów jest mnóstwo, dlatego poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

 • Zwiększenie poczucia prywatności – dzięki roletom można całkowicie odgrodzić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. W zależności od wybranego modelu, nie musi to jednak oznaczać pełnego zaciemnienia pomieszczeń!
 • Ochrona przed promieniowaniem UV – rolety zewnętrzne skutecznie blokują szkodliwe promieniowanie słoneczne.
 • Kontrola nasłonecznienia – dzięki roletom można w pełni zaciemnić wnętrza. Tę funkcję szczególnie docenią osoby pracujące w trybie zmianowym lub lubiące sobie uciąć drzemkę w ciągu dnia, a także rodzice małych dzieci.
 • Ochrona przed przegrzaniem lub wychłodzeniem – w przypadku kontroli temperatury we wnętrzach rolety działają na dwa sposoby. Zimą stanowić dodatkową zaporę dla uciekającego ciepła, a latem zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Dzięki temu wpływają na wydajność energetyczną budynku i skutecznie przyczyniają się do obniżenia wydatków na energię elektryczną.
 • Zabezpieczenie przed kradzieżą – nawet najtańsze rolety zewnętrzne stanowić dobrą ochronę przed włamaniem!
 • Poprawa estetyki – w ofercie producentów – i sklep Okna Mielczarek nie jest tutaj wyjątkiem! – można znaleźć rolety wykonane z różnego rodzaju materiałów oraz w wielu kolorach, dzięki czemu bez problemu dobierzesz model pasujący do Twojej inwestycji.
 • Zwiększenie wartości nieruchomości – rolety zewnętrzne to rozwiązanie, które znacznie poprawia parametry budynku, a jednocześnie pozytywnie wpływa na wygląd nieruchomości. Dzięki temu ich montaż jest doskonałą inwestycją, która zwiększa wartość obiektu.

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe charakteryzują się tym, że ich skrzynkę – jak sama nazwa wskazuje – montuje się pod tynkiem. Jest to doskonały wybór, jeśli zależy Ci na rozwiązaniu dyskretnym, niewidocznym z zewnątrz, które nie wpłynie na estetykę elewacji.

Montaż rolety podtynkowych warto zaplanować już na etapie tworzenia projektu budynku. To dlatego, że montuje się je jeszcze przed położeniem ocieplenia.

Rolety zewnętrzne podtynkowe mają mnóstwo zalet, jednak spośród wszystkich propozycji wyróżnia je dyskrecja i estetyka. Zwinięte, są zupełnie niewidoczne, dzięki czemu budynek pięknie się prezentuje. Rozwinięte, doskonale chronią przed działaniem czynników zewnętrznych, promieniowaniem UV oraz kradzieżą.

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety zewnętrzne natynkowe

W przeciwieństwie do rolet podtynkowych, rolety natynkowe można bez problemu zamontować już po ukończeniu obiektu. Minusem tego rozwiązania mogą być widoczne skrzynki, ale wystarczy wybrać odpowiedni model pasujący do elewacji budynku, by uniknąć tego problemu.

Rolety zewnętrzne natynkowe gwarantują też łatwą konserwację, a także bezproblemowy dostęp do skrzynki, dzięki czemu ewentualne naprawy nie nastręczają żadnych trudności. Można je także stosunkowo prosto wymienić.

To świetne rozwiązanie, jeśli na przykład kupiłeś nieruchomość z rynku wtórnego i zależy Ci na montażu rolet.

Roleta zewnętrzna natynkowa

Roleta zewnętrzna natynkowa

Rolety zewnętrzne nadstawne

Rolety nadstawne, podobnie jak rolety natynkowe, montuje się na zewnątrz budynku, jednak ich założenie należy rozważyć na etapie budowy lub przy wymianie stolarki okiennej. Ten rodzaj rolet stanowi część okna. Skrzynka montowana jest w taki sposób, że nie widać jej z zewnątrz, dzięki czemu osłony nie wpływają na estetykę elewacji.

Z opisu wynika, że rolety nadstawne są podobne do podtynkowych. Największą różnicą pomiędzy tymi dwoma modelami jest sposób integracji skrzynki z budynkiem. W przypadku rolet podtynkowych jest ona zabudowana z zewnątrz, ale w taki sposób, by w razie awarii można dostać się do mechanizmu. Jeśli chodzi o rolety nadstawne, przeprowadzenie prac jest możliwe od wewnątrz.

Trzeba również dodać, że w przypadku rolet nadstawnych warto zdecydować się na ocieplenie skrzynki. W innym przypadku ta część, pozbawiona izolacji, może prowadzić do strat ciepła.

Dom jednorodzinny , stolarka aluminium YAWAL TM74 , kolor Szary , rolety Integro

Dom jednorodzinny , stolarka aluminium YAWAL TM74 , kolor Szary , rolety Integro

Rolety zewnętrzne sterowane ręczne i automatycznie

Wiesz już, które rolety najlepiej spełnią Twoje oczekiwania? Jeśli tak, teraz pora na wybór sposobu, w jaki będziesz nimi sterować. Możesz robić to ręcznie lub automatycznie.

Sterowanie ręczne to dobry wybór, jeśli masz ograniczony budżet. Ta opcja jest naprawdę ekonomiczna. Poza tym mechanizm działa wtedy niezależnie od dostaw prądu, co przy okazji pozytywnie wpływa na zużycie energii. Co więcej, manualnie obsługiwany mechanizm pozwala również na lepszą kontrolę zacienienia. Tak działające rolety są też łatwe w konserwacji oraz szybko się je instaluje.

Minusy? Jeśli masz dużo okien i sporych rozmiarów dom, obsługa wszystkich rolet może zająć naprawdę sporo czasu, a przy okazji będzie to dosyć wymagające fizycznie. Istnieje też większe ryzyko uszkodzenia mechanizmu. Jeśli więc wiesz, że będziesz często korzystać z rolet, dla własnego komfortu i oszczędności czasu warto zainwestować w sterowanie automatyczne.

Przy okazji rolet sterowanych automatycznie warto dodać, że poza większym komfortem użytkowania, rozwiązanie to ma też wiele innych zalet. Przede wszystkim duża liczba może być obsługiwana zdalnie oraz ma możliwość ustawienia timera, który będzie zamykał i otwierał okna. Rozwiązanie to jest również lepszym zabezpieczeniem przed włamaniem. Rolety można także skonfigurować w taki sposób, by reagowały na warunki atmosferyczne i na przykład zamykały się w przypadku dużego nasłonecznienia czy ochłodzenia, chroniąc wnętrza przed przegrzaniem lub utratą ciepła.

Jak wybrać odpowiedni system rolet zewnętrznych?

Zarówno wybór rodzaju rolet jak i systemu ich sterowania zależy przede wszystkim od Twojego budżetu, lokalizacji inwestycji oraz oczywiście potrzeb użytkowników budynku. Warto również pamiętać, że montaż rolet to doskonała inwestycja oraz sposób na podniesienie efektywności energetycznej budynku, a tym samym obniżenie rachunków.

Podejmując decyzję, najlepiej zrób listę swoich potrzeb i wstępnie oszacuj budżet, który masz do dyspozycji. A jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu! Z chęcią pomożemy Ci w znalezieniu idealnych rolet, najlepiej dopasowanych do potrzeb Twoich oraz Twojej rodziny.

W Okna Mielczarek mamy duże doświadczenie w montażu rolet, dzięki czemu doskonale wiemy, jak wesprzeć naszych klientów w znalezieniu najlepszego rozwiązania.

Wypełnij i wyślij krótki formularz, a my oddzwonimy.

  O co chcesz spytać?
  Wczytaj plik (opcjonalnie):