Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Drzwi zewnętrzne aluminiowe

Przedstawiamy Państwu przegląd najbardziej popularnych systemów drzwi wejściowych produkowanych przez naszą firmę na profilach YAWAL. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą funkcjonalnych rozwiązań do biur i domów. Przykładowe realizacje wykonane przez firmę Mielczarek widoczne są na zdjęciach.

Drzwi aluminiowe Yawal

Aluminiowe drzwi Yawal są dostępne w wielu wariantach i wyjątkowych kolorach, co pozwala na ich dopasowanie do różnych typów budynków i pomieszczeń. Można je zamontować zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurowych oraz użyteczności publicznej.

Ponadto, drzwi aluminiowe Yawal wyróżniają się wysoką wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne oraz działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy promieniowanie słoneczne. Ich konstrukcja zapewnia także doskonałą izolację termiczną i akustyczną, co poprawia komfort użytkowania budynku. Sprawdź naszą ofertę!

 

TM 77HI Prestige (polecane)

Modelem, który spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów są drzwi wejściowe firmy Yawal jest 77HI Prestige. Tego typu rozwiązanie to najwyższej jakości system drzwi wejściowych dedykowany do domów jedno- lub wielorodzinnych, zapewniający rodzinie ciepło i maksymalne bezpieczeństwo.

Z kolei na wysokie walory estetyczne wpływa niewidoczny profil skrzydła, co było możliwe dzięki wykonaniu skrzydeł w jednej płaszczyźnie w stosunku do ościeżnicy. Ponadto system cechuje najwyższa izolacyjność cieplna, które ma wpływ na energooszczędność i obniżenie kosztów za ogrzewanie.

Dodatkowo drzwi aluminiowe Prestige są kompatybilne z systemem okiennym TM 77HI, co pozwala na stworzenie konstrukcji w różnych wersjach.

Schüco HS LivingSlide

TM 77HI DRZWI

System TM 77HI to nowoczesne rozwiązanie charakteryzujące się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła oraz jednym z najlepszych parametrów wodoszczelności na rynku. Pozwala na wykonanie następujących konstrukcji:

 • drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz,
 • drzwi aluminiowe zewnętrzne dwuskrzydłowe otwierane do wewnątrz i na zewnątrz,
 • zabudowane w witrynie drzwi jedno lub dwuskrzydłowe, z dodatkowymi naświetlami i doświetleniami,
 • wypełnienie wsadowe.

Oferowany system składa się z trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną o głębokości zabudowy 77 mm. Ponadto TM 77HI umożliwia szklenie szybami o grubościach 24 – 61 mm oraz stosowanie różnego typu wypełnień nieprzezroczystych.

drzwi zewnętrzne KMT classic

TM 74 1.0 Drzwi

Następna propozycja to system TM 74 1.0, który służy do tworzenia drzwi wejściowych o wysokich parametrach izolacji cieplnej , akustycznej oraz walorach estetycznych. Dedykowany jest do zabudowy zewnętrznej zarówno w obiektach budownictwa mieszkaniowego, jak i użyteczności publicznej oraz przemysłowych.

System TM 74 1.0 służy wykonywania następujących konstrukcji:

 • drzwi jednoskrzydłowych otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz,
 • drzwi dwuskrzydłowych otwierane do wewnątrz i na zewnątrz,
 • drzwi aluminiowych zabudowanych w witrynie, z dodatkowymi naświetlami.

System ten zbudowany jest na bazie trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną.
Głębokość zabudowy zarówno witryny, jak i skrzydeł wynosi 74 mm. Proponowane rozwiązanie umożliwia zastosowanie różnego typu wypełnień, w tym szkła zespolonego, także w pakietach trzyszybowych o grubości 13-46 mm.

Schüco HS LivingSlide

Drzwi TM 62 2.1

Oferowany System Yawal idealnie nadaje się do konstruowania drzwi izolowanych termicznie oraz akustycznie. Kolejną ważną cechą jest wodoszczelność. System ten znajduje zastosowanie w obiektach mieszkaniowych, użyteczności publicznej i przemysłowych.

Umożliwia wykonywanie różnych konstrukcji jedno- lub dwuskrzydłowych, zarówno otwieranych do wewnątrz, jak  i na zewnątrz. Drzwi mogą być dodatkowo wyposażone w indywidualnie dobierane klamki, doświetlania oraz elementy dekoracyjne.

Szkielet systemu TM 62 2.1 Drzwi stanowią trójkomorowe profile aluminiowe z wkładką termiczną. Ponadto można stosować różnego typu wypełnienia, które dodatkowo poprawiają parametry techniczne konstrukcji.

Głębokość zabudowy wynosi 62 mm.

drzwi zewnętrzne KMT classic

Drzwi PBI 50N

Kolejna propozycja to system PBI 50N. Służy on do konstruowania niewymagających izolacji termicznej przegród do zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, takich jak:

 • drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne,
 • drzwi wahadłowe,
 • stolarka okienna,
 • nienośne ściany działowe,
 • witryny oraz boksy.

Głębokość profilu wynosi  50mm, co czyni go jednym z najmocniejszych rozwiązań na rynku w tym segmencie. Wysoka izolacyjność sprawia, że na bazie systemu  można projektować także drzwi i ściany dymo­szczelne.

Stolarka budowlana wykonana na bazie PBI 50N przeznaczona jest do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i komercyjnych. Należy jednak pamiętać, że drzwi oraz ściany mogą być stosowane jako przegrody zewnętrzne, tylko w określonych przypadkach. W szczególności dotyczy to sytuacji, gdy nie ma wymagań w zakresie izolacyjności cieplnej oraz wodoszczelności, a obliczenia statyczne uwzględniają wpływ obciążeń wiatrem.

Innowacyjny system PBI 50N składa się z jednokomorowych profili aluminiowych pozbawionych izolacji cieplnej. Głębokości zabudowy wynosi 50mm, co oznacza, że futryny i skrzydła drzwiowe mają wymiar 50mm, a skrzydła okienne 57mm. System umożliwia stosowanie różnego typu wypełnienia transparentnego i nieprzeźroczystego o grubości od 4 do 45mm.

Schüco HS LivingSlide

Drzwi PBI 40 Economic (PBI 40E)

Podobnie jak PBI 50N, również system PBI 40 Economic (PBI 40E) służy do wykonywania przegród i kon­strukcji do zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, które nie wymagają izolacji termicznej.
Na bazie proponowanego systemu PBI 40E można wykonać wiele konstrukcji, w tym między innymi:

 • drzwi aluminiowe zewnętrzne,
 • okna,
 • drzwi i ściany dymo­szczelne.
 • witryny oraz boksy.

Wyroby budowlane wykonane z PBI 40E mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym. Mogą być także stosowane jako przegrody zewnętrzne, tylko po spełnieniu określonych warunków technicznych.

Prezentowany PBI 40E składa się przede wszystkim z nieizolowanych profili aluminiowych o głębokości zabudowy 40mm. Dotyczy to zarówno futryn,  jak i skrzydeł drzwi. System ten daje duże możliwości aranżacji i  można w nim stosować różnego typu wypełnienia.

Schüco HS LivingSlide

Jak wybrać aluminiowe drzwi zewnętrzne?

Zamawiając drzwi zewnętrzne, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przed wszystkim tego typu produkty powinny cechować funkcjonalność, a do tego być ładne, trwałe, energooszczędne, a także zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom. Muszą też pasować do stylu domu, a zatem być dostępnych w wielu wariantach kolorystycznych.

Zwróć więc uwagę na materiał, z którego wykonane są drzwi wejściowe. Może to być na przykład drewno, aluminium, PVC lub połączenie tych tworzyw. Każdy z nich ma swoje zalety, ale też pewne wady. Drzwi aluminiowe zdecydowanie należą do najbardziej cenionych. Są lekkie, odporne na warunki atmosferyczne, a do tego mają nowoczesny design.

Ważne jest, aby stolarka były dobrze zaizolowana zarówno termicznie, jak i akustycznie, dzięki czemu będziesz czuł pełen komfort w domu lub biurze. Drzwi muszą być również solidne i odporne na włamanie. Dlatego należy je wyposażyć w dobrej jakości zamki oraz klamki.

Drzwi frontowe powinny także pasować do stylu budynku. Warto wybrać kolor i wzór, który będzie dobrze komponować się z elewacją domu. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć otwór drzwiowy i dopasować stolarkę do jego wymiarów.

Właściwie dobrane drzwi zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo. Produkty wykonane w systemie Yawal spełniają wszystkie te kryteria, dlatego skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły oferty.

 

Wypełnij i wyślij krótki formularz, a my oddzwonimy.

  O co chcesz spytać?
  Wczytaj plik (opcjonalnie):