Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Podtynkowe

KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA ROLET

Popularność rolet zewnętrznych rośnie, co wynika z wielu czynników. Z reguły na taką przesłonę okienną decydują się osoby, chcące ograniczyć dostęp słońca i co za tym idzie nadmierne nagrzewanie się wnętrz. Rolety zewnętrze jako jedyny osłony na okna są w stanie realnie poprawić jakość termiczną w mieszkaniu. Na tym jednak ich zalety się nie wyczerpują.

Zalety rolety zewnętrznych:

  • Ochrona przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń.
  • Zimą ograniczają straty ciepła w budynku.
  • Ograniczają wychładzające działanie wiatru.
  • Dodatkowa bariera dla włamywaczy.
  • Pełnią ochronę akustyczną. Szacuje się, że obniżają hałas o ok. 10 dB.
  • Pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczeń.

Rolety podtynkowe charakteryzują się tym, że skrzynkę rolety montuje się przed oknem, w specjalnie przygotowanej wnęce w nadprożu. Z tego względu ten typ rolet najczęściej wykorzystywany jest w nowo powstałych budynkach – ich montaż należy bowiem uwzględnić już na etapie projektu. Nie oznacza to jednak, że rolet podtynkowych nie można zamontować w istniejących już i wykończonych budynkach – wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania nadproża. Skrzynkę rolety można schować pod materiałem elewacyjnym.

 

 

Rodzaje sterowania :

  • Sterowanie ręczne – roleta wyposażona jest w zwijacz z taśmą bądź linką. W przypadku większych pancerzy do sterowania służy natomiast mechanizm korbowy. Często trzeba włożyć sporo wysiłku, żeby w ten sposób zwinąć bądź rozwinąć roletę. Za to rolety ze sterowaniem ręcznym są tańsze, i to znacznie, jak padło już wyżej.
  • Sterowanie elektryczne – w wale osłony znajduje się silnik elektryczny, który może być połączony przewodami z łącznikiem na ścianie lub odbierać fale radiowe, kierowane z pilota. Takimi roletami można sterować łącznie, bądź każdą oddzielnie. Ten wariant jest droższy od ręcznego, ale znacznie wygodniejszy.