Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Demontaż starej i montaż nowej stolarki okiennej – jak przebiega?

Bardzo istotną kwestią związaną z wymianą okien i montażem nowej stolarki okiennej jest określenie zakresu prac, które będą wykonywane oraz okres w jakim wymiana będzie przeprowadzana. Wymiana okien w istniejącym budynku wiąże się z obszernym zakresem czynności. Przed pracami należy zapewnić dostęp do otworów okiennych oraz wynieść z pomieszczenia zbędne rzeczy, które mogłyby utrudniać przeprowadzenie wymiany. Początek procesu zaczyna się od demontażu starych okien. Demontaż okien może być wykonywany przez klienta lub przez ekipę montażową.

W większości przypadków wykonuje się demontaż okien bez odzysku. W tym wypadku przy demontażu rama jest rozcinana i wyjmowana w kawałkach tak aby narobić jak najmniej uszkodzeń w otworze okiennym. Demontaż okien do ponownego wykorzystania jest bardzo często utrudniony i wymaga dużo więcej pracy z tego powodu zawsze najlepiej skonsultować w późniejszym etapie z doradcy technicznego. W pomieszczeniach gdzie znajdują elementy wykończeniowe takie jak płytki, panele, boazeria lub inne elementy dekoracyjne trzeba wziąć pod uwagę w niektórych przypadkach konieczność ich demontażu.

W sytuacji gdy przeprowadzane prace wymagają czynności przy chodniku, ulicy należy uzgodnić czy nie wymaga to zajęcia chodnika lub pasa drogowego aby nie narażać innych osób na niebezpieczeństwa pojawiające się w przebiegu prac.

Montaż nowych okien

Kolejnym etapem jest montaż okna. Po zdemontowaniu starej stolarki nowe okno po wcześniejszym ustawieniu i wypoziomowaniu jest montowane. Standardowo montaż odbywa się za pomocą piany i kotew lub dybli.

Obróbka tynkarska

Po zamontowaniu okien możemy zająć się tematem obróbki tynkarskiej ubytków. Podobnie jak demontaż wykonywanie tych czynności może być w zakresie klienta lub ekipy przeprowadzającej usługę montażu. Obróbka tynkarska podstawowa obejmuje uzupełnienie ubytków powstałych przy demontażu starej stolarki do 3 cm od ramy okiennej, w tym zakrycie kotew montażowych. Istnieje możliwość wykonania obróbki tynkarskiej z użyciem płyt K-G oraz kątowników aluminiowych. Jeżeli budynek jest poddawany gruntownemu remontowi  warto rozważyć wykonanie obróbki przez pracowników wykonujących prace tynkarskie w pomieszczeniach dzięki czemu wszelkie obróbki wykonywane były by w tym samym czasie.

Wywóz i utylizacja starych okien

Po przeprowadzonych pracach z wymianą stolarki pozostają stare okna. Starą stolarkę jeżeli nie będzie ponownie wykorzystywana należy zutylizować. Wywóz starych okien po demontażu można zgłosić przy zamawianiu stolarki okiennej lub oddać przy okazji zbiórki gabarytów. Przy większych pracach remontowych polecane jest wynajęcie kontenera zbiorczego na odpady budowlane.