Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Natynkowe

KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA ROLET

 

Popularność rolet zewnętrznych rośnie, co wynika z wielu czynników. Z reguły na taką przesłonę okienną decydują się osoby, chcące ograniczyć dostęp słońca i co za tym idzie nadmierne nagrzewanie się wnętrz. Rolety zewnętrze jako jedyny osłony na okna są w stanie realnie poprawić jakość termiczną w mieszkaniu. Na tym jednak ich zalety się nie wyczerpują.

Zalety rolety zewnętrznych:

  • Ochrona przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń.
  • Zimą ograniczają straty ciepła w budynku.
  • Ograniczają wychładzające działanie wiatru.
  • Dodatkowa bariera dla włamywaczy.
  • Pełnią ochronę akustyczną. Szacuje się, że obniżają hałas o ok. 10 dB.
  • Pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczeń.

Rolety natynkowe charakteryzują się tym, że skrzynka montowana jest bezpośrednio na murze lub we wnęce okiennej. Jest to o tyle istotne, że nie wymaga specjalnie przygotowanego nadproża i nie generuje dodatkowych kosztów związanych z jego obróbką. Jednocześnie system adaptacyjny oraz kilka rodzajów skrzynek do wyboru umożliwiają zamontowanie rolety praktycznie na każdym typie wnęki i ściany. Dzięki temu elewacyjną roletę zewnętrzną można zamontować na oknie w dowolnym momencie i na dowolnym rodzaju budynku, znacząco poprawiając jego efektywność energetyczną.

 

 

 

Rodzaje sterowania :

  • Sterowanie ręczne – roleta wyposażona jest w zwijacz z taśmą bądź linką. W przypadku większych pancerzy do sterowania służy natomiast mechanizm korbowy. Często trzeba włożyć sporo wysiłku, żeby w ten sposób zwinąć bądź rozwinąć roletę. Za to rolety ze sterowaniem ręcznym są tańsze, i to znacznie, jak padło już wyżej.
  • Sterowanie elektryczne – w wale osłony znajduje się silnik elektryczny, który może być połączony przewodami z łącznikiem na ścianie lub odbierać fale radiowe, kierowane z pilota. Takimi roletami można sterować łącznie, bądź każdą oddzielnie. Ten wariant jest droższy od ręcznego, ale znacznie wygodniejszy.