Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Okna pasywne

Coraz popularniejszym sposobem poszukiwania rozwiązań pozwalających na oszczędzanie przy jednoczesnym podniesieniu standardu mieszkania staje się budownictwo pasywne. Mimo, iż w Polsce oszczędzanie w ten sposób jest jeszcze mało popularne, głównie ze względu na koszty, to jednak biorąc pod uwagę stale rosnące koszty energii – inwestycja taka staje się coraz bardziej opłacalna.

Również rynek stolarki okiennej nie pozostaje w tyle. Straty ciepła związane z oknami są duże, co ma istotny wpływ na straty ciepła w całym domu. Dlatego jednym z elementów prac mających na celu doprowadzenie do uzyskania jak najniższego współczynnika strat ciepła jest zastosowanie stolarki otworowej, na tyle „ciepłej” aby jak najbardziej zniwelować ucieczkę ciepła z mieszkania. Znaczna większość oferowanej na polskim rynku stolarki okiennej ma współczynnik przenikania ciepła w granicach 1,6-0,9 W/m2K. Są to już w miarę dobre parametry, ale nie jest to kres możliwości jakie dają dzisiejsze rozwiązania.

Okna pasywne to niski współczynnik przenikania ciepła

Aby uzyskać jak najlepszy współczynnik przenikania w oknach z PVC należy zastosować profile o odpowiedniej grubości, z odpowiednią ilością komór (generalnie im więcej tym lepiej), oraz odpowiednie szyby zespolone dwukomorowe. Standardem dzisiaj na rynku są profile 5 komorowe o szerokości profili ok. 70-kilku mm. Można przy ich użyciu uzyskać współczynniki nie w granicach 1,3 – 0,9 W/m2K.

Na rynku od jakiegoś czasu pojawiły się też profile 6,7,8 komorowe o szerokości ram i skrzydeł od 70 mm do 90-kilku mm. Przy zastosowaniu takowych profili i odpowiednich szyb zespolonych dwukomorowych o współczynnikach dochodzących do 0,5 W/m2K można uzyskać współczynnik przenikania dla całego okna poniżej 0,9 W/m2K.

Okna pasywne Schüco Living MD oraz ALU Inside dla wymagających

Jednym z najlepszych rozwiązań jakie oferują dostawcy profili do okien z PCV jest zastosowanie profili Schüco Living MD i Schüco ALU INSIDE o konstrukcji ram i skrzydeł 7 komorowej oraz grubości od 82 mm do 94 mm.

System Living MD wyposażony jest w trzystopniowy system uszczelnienia oraz standardowe stalowe zbrojenie. Efektem tego jest możliwość produkcji okien na skalę przemysłową nadających się do wykorzystania w domach energooszczędnych przy zachowaniu opłacalności ich produkcji oraz najwyższych standardach jakościowych. System okienny Living MD może być stosowany zarówno w przypadku obiektów nowych jak i przy modernizacji budynków istniejących. Rozbudowany program dodatkowych akcesoriów zapewnia wysokie bezpieczeństwo rozwiązań systemowych.

Okna Schüco Living MD dają znacznie większe możliwości związane z dodatkowymi funkcjami, takimi jak ochrona przed włamaniem czy podwyższona ochrona akustyczna przy zachowaniu doskonałych parametrów termoizolacyjnych.

System okien z PVC Schüco LivIng Alu Inside wyróżnia brak wzmocnień stalowych i doskonała izolacyjność termiczna. Wykorzystano w nim unikalną technologię scalania PVC z wysokiej jakości aluminium, które zapewnia stabilność i dodatkowo redukuje straty cieplne. Podstawową zaletą jest umieszczenie wzmocnień aluminiowych ze stopu wysokiej jakości, wewnątrz profili. Gładka powierzchnia aluminium odbija ok. 90% promieniowania cieplnego.

 

Najważniejsze zalety profilu Schüco Living

 • Podstawowa głębokość profilu 82 mm.
 • Wąska widoczna część ramy. W standardowych kombinacjach profili ościeżnica/ skrzydło 120mm.
 • Zwiększona głębokość profilu aby zapewnić większe bezpieczeństwo i ochronę przed włamywaczami.
 • Geometria skrzydła ćwierć zlicowanego (wariant półokrągły).
 • 7-  komorowy system profili o optymalnych własnościach ciepłochronnych.
 • Trzypoziomowe uszczelnienie zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i hałasem.
 • Subtelny wygląd jasno-szarych uszczelek w białym profilu.
 • Wygląd zewnętrzny o łagodnej linii spełnia najwyższe wymagania dotyczące harmonijnego wzornictwa.
 • W zależności od kombinacji profili oraz rodzaju przeszklenia można osiągnąć wartość współczynnika
 • przenikania ciepła Uw na poziomie 0,8 W/(m2K).
 • Przy założeniu tej samej ochrony cieplnej dla systemu standardowego i systemu Living, system Living umożliwia zwiększenie powierzchni przeszklenia o 30% (więcej światła).

Najważniejsze zalety profilu Schüco Living

 • System okienny zgodny z wymaganiami budownictwa pasywnego. Współczynnik przenikania ciepła ramy Uf od 0,79 W/(m²K)
 • System ze środkową uszczelką i trzema płaszczyznami uszczelnienia zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem, zimnem i wilgocią
 • Zwiększona głębokość zabudowy zapewnia większe bezpieczeństwo i odporność na włamanie