Dostarczamy okna i drzwi w systemach firmy Schüco.
Energooszczędne, pasywne z PCV i aluminiowe.
  

Okna pasywne

Coraz popularniejszym sposobem poszukiwania rozwiązań pozwalających na oszczędzanie przy jednoczesnym podniesieniu standardu mieszkania staje się budownictwo pasywne. Mimo, iż w Polsce oszczędzanie w ten sposób jest jeszcze mało popularne, głównie ze względu na koszty, to jednak biorąc pod uwagę stale rosnące koszty energii – inwestycja taka staje się coraz bardziej opłacalna.

Również rynek stolarki okiennej nie pozostaje w tyle. Straty ciepła związane z oknami są duże, co ma istotny wpływ na straty ciepła w całym domu. Dlatego jednym z elementów prac mających na celu doprowadzenie do uzyskania jak najniższego współczynnika strat ciepła jest zastosowanie stolarki otworowej, na tyle “ciepłej” aby jak najbardziej zniwelować ucieczkę ciepła z mieszkania. Znaczna większość oferowanej na polskim rynku stolarki okiennej ma współczynnik przenikania ciepła w granicach 1,6-1,1 W/m2K. Są to już w miarę dobre parametry, ale nie jest to kres możliwości jakie dają dzisiejsze rozwiązania.

Okna pasywne to niski współczynnik przenikania ciepła

Aby uzyskać jak najlepszy współczynnik przenikania w oknach z PVC należy zastosować profile o odpowiedniej grubości, z odpowiednią ilością komór (generalnie im więcej tym lepiej), oraz odpowiednie szyby zespolone dwukomorowe. Standardem dzisiaj na rynku są profile 3,4,5 komorowe o szerokości profili od 60 do 70-kilku mm. Można przy ich użyciu uzyskać współczynniki nie niższe niż 1,2-1,1.

Na rynku od jakiegoś czasu pojawiły się też profile 6,7,8 komorowe o szerokości ram i skrzydeł od 70 mm do 90-kilku mm. Przy zastosowaniu takowych profili i odpowiednich szyb zespolonych dwukomorowych o współczynnikach dochodzących do 0,5 W/m2K można uzyskać współczynnik przenikania dla całego okna poniżej 1,0 W/m2K.

Okna pasywne Schüco SI82 dla wymagających

Jednym z najlepszych rozwiązań jakie oferują dostawcy profili do okien z PCV jest zastosowanie profili Schüco SI82 i Schüco ALU INSIDE o konstrukcji ram i skrzydeł 6,7 komorowej oraz grubości od 82 mm do 94 mm.

System Corona SI 82 wyposażony jest w trzystopniowy system uszczelnienia oraz standardowe stalowe zbrojenie. Efektem tego jest możliwość produkcji okien na skalę przemysłową nadających się do wykorzystania w domach energooszczędnych przy zachowaniu opłacalności ich produkcji oraz najwyższych standardach jakościowych. System okienny Corona SI 82 może być stosowany zarówno w przypadku obiektów nowych jak i przy modernizacji budynków istniejących. Rozbudowany program dodatkowych akcesoriów zapewnia wysokie bezpieczeństwo rozwiązań systemowych.

Energooszczędne okna Schüco Corona SI 82 dają znacznie większe możliwości związane z dodatkowymi funkcjami, takimi jak ochrona przed włamaniem czy podwyższona ochrona akustyczna przy zachowaniu doskonałych parametrów termoizolacyjnych. Nowa konstrukcja skrzydła o ciekawym konturze Cava umożliwia stosowanie specjalnych, szerokich pakietów szybowych przy zachowaniu eleganckiego wyglądu okna z szeroką listwą przyszybową.

Najważniejsze zalety profilu Schüco SI82

 • Podstawowa głębokość profilu 82 mm.
 • Wąska widoczna część ramy. W standardowych kombinacjach profili ościeżnica/ skrzydło 120mm.
 • Zwiększona głębokość profilu aby zapewnić większe bezpieczeństwo i ochronę przed włamywaczami.
 • Geometria skrzydła ćwierć zlicowanego (wariant półokrągły).
 • 6- lub 8- komorowy system profili o optymalnych własnościach ciepłochronnych.
 • Trzypoziomowe uszczelnienie zapewnia optymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i hałasem.
 • Subtelny wygląd jasno-szarych uszczelek w białym profilu.
 • Wygląd zewnętrzny o łagodnej linii spełnia najwyższe wymagania dotyczące harmonijnego wzornictwa.
 • W zależności od kombinacji profili oraz rodzaju przeszklenia można osiągnąć wartość współczynnika
 • przenikania ciepła Uw na poziomie 0,85 W/(m2K).
 • Przy założeniu tej samej ochrony cieplnej dla systemu standardowego i systemu Corona SI 82, system Corona SI 82 umożliwia zwiększenie powierzchni przeszklenia o 30% (więcej światła).